Голова Міноборони Польщі звинуватив Туска в "незаконній угоді" з Путіним: Він повинен понести кримінальну відповідальність

16920 31

Голова Міноборони Польщі направив у прокуратуру заяву в справі про так звану "дипломатичну зраду".

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Польське Радіо.

"Прем'єр Дональд Туск уклав незаконну угоду з Володимиром Путіним на шкоду Польщі, і за це він повинен нести кримінальну відповідальність", - сказав у розмові з виданням "Gazeta Polska Codziennie" міністр національної оборони Антоні Мацеревич.

Зазначено, що вчора, 20 березня, в Національну прокуратуру Польщі від очільника оборонного відомства надійшла заява у справі так званої "дипломатичної зради", - інформує телеканал TVP Info.

"Укладена у квітні 2010 року, відразу після смоленської катастрофи, угода про співпрацю Служби військової контррозвідки Польщі та Федеральної служби безпеки Росії стосувалася співпраці проти загроз для будь-якої зі сторін. А такою загрозою для ФСБ були, зокрема, дії американців і НАТО. Під прицілом Служби військової контррозвідки опинився прокурор Марек Пасьонек, котрий був одним із прокурорів, який керував слідством Окружної військової прокуратури у Варшаві у справі смоленської катастрофи", - писала раніше "Gazeta Polska Codziennie".

Також читайте: "Нинішня робота комісії безперечно свідчить про відповідальність Росії за смоленську катастрофу", - міністр оборони Польщі Мацеревич

"Жодна посада в польській чи євросоюзній організації не звільняє від відповідальності за такі серйозні злочини як ті, в яких підозрюють Дональда Туска", - зазначив міністр національної оборони Польщі.

Звинувачення у незаконній співпраці з ФСБ почули також колишні керівники Служби військової контррозвідки Польщі у 2010-2015 роках.

"Нині прокуратура встановлює ступінь відповідальності Дональда Туска за те, що впродовж тривалого часу та співпраця здійснювалася без згоди прем'єра польського уряду", - наголосив він.

Нагадаємо 10 квітня 2010 року президентський авіалайнер Ту-154М Повітряних сил Польщі виконував рейс PLF 101 за маршрутом Варшава - Смоленськ, але під час посадки на аеродром Смоленськ-Північний в умовах сильного туману лайнер врізався в дерева, перекинувся, впав на землю і повністю розбився.

В авіакатастрофі загинули всі, хто був на його борту - 88 пасажирів і 8 членів екіпажу, серед яких президент Польщі Лех Качинський, його дружина Марія Качинська, а також відомі польські політики, майже все найвище військове командування, громадські й релігійні діячі.