Цензор.НЕТ

24.03.17 11:58

ЗАЗ не брав кредитів у "Дельта Банку", - прес-служба "УкрАВТО"

Дев'ять років тому Запорізький автомобілебудівний завод отримав кредит у іноземному "Сведбанку" й сумлінно обслуговував усі свої кредитні зобов'язання.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-службу "УкраАВТО".

У 2013 році, у зв'язку з погіршенням становища ринку банківських послуг "Сведбанк" пішов з України. З величезним дисконтом "Сведбанк" купив "ОМЕГА БАНК", а потім його переоформили на "Дельта Банк", підконтрольний на той час Миколі Лагуну. Після низки угод "Дельта Банк" став власником активів, депозитного портфеля і боргових зобов'язань "Сведбанку", серед яких виявилася кредитна лінія Запорізького автомобілебудівного заводу.

Під час переукладання договору тодішнє керівництво "Дельта Банку" вимагало переоформити за новими правилами права власності заводу на нерухомість, якою було забезпечено кредит "Сведбанку", що вимагало часу.

Як наслідок, колишнє керівництво банку вважало за краще укласти з іншими компаніями групи УкрАВТО договори майнових гарантій щодо автомобілів у простій письмовій формі. А це суперечило вимогам закону, який передбачав обов'язкове нотаріальне оформлення таких договорів. У міру отримання документів на нерухомість за новими правилами, Запорізький автомобілебудівний завод почав передавати її в заставу банку, який перестав виконувати свої зобов'язання і не здійснював пропорційного звільнення автомобілів із застави.

Тоді "Дельта Банк" був більше зайнятий проблемою підтримки власної платоспроможності і був стурбований лише отриманням рефінансування від Національного Банку України.

Запорізький автомобілебудівний завод і його майнові поручителі мають повне юридичне і моральне право оскаржувати договори, укладені з порушенням законів України колишнім керівництвом "Дельта Банку". Особливо в ситуації, коли на ринок України хлинули автомобілі з пробігом без сплати податків, що поставило всю автомобільну промисловість України, включаючи ЗАЗ, на межу банкрутства.

Іншими словами, Запорізький автомобілебудівний завод не отримував у кредит ніяких коштів із депозитів українських вкладників "Дельта Банку". Це була кредитна лінія шведського банку, яка після низки угод за копійки виявилася в управлінні "Дельта Банку".

ЗАЗ не брав кредитів у Дельта Банку, - прес-служба УкрАВТО 01

ДОВІДКА.

Корпорація "УкрАВТО" - найбільша і найстаріша автомобільна компанія України. Протягом багатьох років компанія забезпечує інноваційною і високотехнологічною роботою десятки тисяч людей. Єдина компанія з повним циклом виробництва автомобілів. Корпорації довіряють понад 1 000 000 клієнтів. Daimler AG, General Motors, Maserati S. p. A., KIA Motors, Nissan, Toyota, Chery, АвтоВАЗ цінують Корпорацію УкрАВТО як надійного та професійного партнера.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики