Найєм: Підписання Порошенком законопроекту про е-декларації для антикорупціонерів стане початком війни з громадянським суспільством

35451 355

Президент Петро Порошенко стоїть перед вибором підтримати громадянське суспільство і тих, хто вимагає від чиновників звіту за розтрату державних коштів, або стати на сторону свого оточення і підтримати тих, хто ці кошти розкрадає.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише народний депутат Мустафа Найєм на свій сторінці в Facebook у пості під назвою "Розтяжка для президента".

Таким чином Найєм коментує повідомлення про те, що спікер парламенту Андрій Парубій передав на підпис Президенту скандальний законопроект з поправками до закону про протидію корупції, якими встановлюється обов'язкове електронне декларування антикорупційними активістами своїх доходів.

Читайте також: Парубій підписав закон про зобов'язання антикорупційних активістів подавати е-декларації: документ спрямовано на підпис Порошенку

"Якщо я правильно все розумію, Петро Порошенко схиляється до підписання законопроекту. Це червона лінія, яку, як мені здається, глава держави не відчуває і не розуміє. Підписання поданого законопроекту без внесення невідкладних змін і гарантії його ухвалення в залі стане початком війни з громадянським суспільством. І якщо президент не почує і ця війна буде розв'язана, звинувачувати в ній будуть особисто Петра Порошенка, і політичні втрати будуть теж лише його. При цьому авторів поправок забудуть, прізвища "розумних" радників вже через тиждень зникнуть у надрах Інтернету, а ось президента, який озброїв корупціонерів проти суспільства, запам'ятають. Підпис Петра Порошенка під цим законом стане ще однією барикадою на шляху до другого терміну. Тільки іронія в тому, що умовний Сергій Пашинський з "Народного фронту" до другого туру президентських виборів не рветься, а конкретний Петро Порошенко туди дуже хоче. Виправити ситуацію можна тільки однозначним сигналом - скасуванням прийнятих поправок, які не стосуються захисту прав військовослужбовців. Способів захисту військовослужбовців як мінімум два - по-перше, окреме роз'яснення НАЗК, а по-друге, відповідний закон може бути прийнятий пізніше і оскільки він буде розширювати права учасників АТО, він буде мати зворотну силу", - зазначає Найєм.

Депутат нагадує, що відкриту жорстку критику скандальних правок до закону про протидію корупції вже висловили посольства США, Великої Британії, Канади, Єврокомісар з питань розширення Йоханес Ган, Співголова Парламентської асамблеї EURONEST Ребекка Хармс.

Також читайте: Порошенко обіцяє провести консультації щодо закону про зобов'язання антикорупційних активістів подавати е-декларації: "Ми обов'язково врахуємо побажання"

"Крім цього окрему спільну позицію готують посли країн G7, і, наскільки мені відомо, жорстку позицію слід очікувати також від МВФ. Чекаємо результатів зустрічі президента з представниками громадських організацій. Надія на здоровий глузд і інстинкт самозбереження", - робить висновок Найєм.