Цензор.НЕТ

27.03.17 23:49

Спікер Держдуми РФ Володін про акції проти російських банків в Україні: "Це абсолютно неприпустимі методи"

Пошкодження відділень російських банків в Україні відбуваються з мовчазної згоди Європи.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на ТАСС, про це заявив голова Державної думи РФ В'ячеслав Володін на зустрічі з головою Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ Крістін Муттон.

"Сьогодні розгромили російські банки, які користуються повагою в усьому світі, завтра це можуть бути банки будь-якої іншої країни. Сьогодні замурували працівників офісів російських банків, завтра будуть замуровувати громадян, які працюють в інших структурах", - сказав він.

"Це нагадує ті часи, коли багато європейських країн закривали очі на те, що відбувалося в кінці 1930-х років в Європі, що закінчилося дуже погано", - додав спікер.

"Тому це абсолютно неприпустимі методи, які допускає одна з країн-учасниць Парламентської асамблеї ОБСЄ, і тут ми повинні дати оцінку цим діям. Викликає нерозуміння, чому це все з мовчазної згоди відбувається", - заявив Володін.

"Нам хотілося б як повноцінним членам Парламентської асамблеї ОБСЄ розраховувати на правову оцінку, щоб тут у нас позиція була об'єктивна і ми могли б розраховувати на обговорення таких буквально варварських методів, до яких вдаються щодо провідних банків Росії, які працюють на Україні, а й, що найголовніше, нам необхідно обговорювати неприпустиме ставлення до громадян самої України, тому що Україна входить до Парламентської асамблеї ОБСЄ", - сказав спікер Держдуми.

"Коли своїх громадян замуровують тільки тому, що вони працюють у банках, хоча вони є юридичними особами самої України, звичайно, тут голос ОБСЄ мають чути", - наголосив він.

"Тут немає політики. Тут є захист прав на розвиток бізнесу, порушення прав людини. Нам потрібно їх захищати незалежно від того, в якій би країні ці права не порушувалися", - вважає Володін.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": У російських держбанках в Україні лежить 21 млрд грн, - заступник голови НБУ Рожкова

Нагадаємо, члени партії "Національний корпус" оголосили війну дочірнім відділенням російських банків в Україні, вимагаючи від влади відкликати в цих організацій ліцензії та заборонити їх роботу. Вони блокують входи у фінустанови, будують біля дверей барикади, обливають фарбою вікна і двері, закликаючи українців забирати з банків гроші.

Президент Петро Порошенко 16 березня ввів у дію санкції стосовно п'яти банків із російським капіталом ("Сбербанк", "Промінвестбанк", ВТБ, "БМ Банк" і "VS Bank") терміном на рік. Санкції передбачають, зокрема, заборону на виведення коштів за межі України, а також на виплату дивідендів, відсотків, повернення міжбанківських депозитів і кредитів, коштів із кореспондентських рахунків субординованого боргу. Заборона також стосується розподілу прибутку і капіталу цих п'яти банків, у той же час обмеження не стосуються проведення розрахунків між резидентами України та їх контрагентами, які мають рахунки в материнських структурах.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики