Цензор.НЕТ

28.03.17 12:59

Freedom House проти обов'язкового подання е-декларацій членами антикорупційних громадських організацій: "Закон, вочевидь, порушує стандарти Ради Європи"

Міжнародна неурядова організація Freedom House розкритикувала запровадження обов'язкового подання електронних декларацій членами антикорупційних громадських організацій.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві організації, розміщеній на сторінці в Facebook.

Після того як президент Порошенко підписав закон, який дозволить збільшити контроль влади над організаціями громадянського суспільства, Freedom House опублікувала таку заяву:

"Запровадження нав'язливих вимог до звітності для антикорупційних активістів та НУО підриває їх роботу, яка необхідна для відновлення суспільної довіри до влади", - сказав Марк Берендт, директор програм Євразії у Freedom House.

"Нові вимоги спрямовані на захист політиків, незадоволених громадським контролем, і дають їм можливість помститися тим, хто бере участь в антикорупційних розслідуваннях. Більше того - закон, вочевидь, порушує стандарти Ради Європи, що забороняють довільне і дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства", - додав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Створюємо робочу групу для змін до закону про е-декларування, - Порошенко на зустрічі з громадськими активістами

Як відомо, 27 березня з'явилося повідомлення про те, що спікер парламенту Андрій Парубій передав на підпис Президенту скандальний законопроект з поправками до закону про протидію корупції, якими встановлюється обов'язкове електронне декларування антикорупційними активістами своїх доходів.

Також 23 березня Президент України Петро Порошенко заявив, що проведе консультації щодо ухваленого Верховною Радою закону про внесення зміни до статті 3 закону України "Про запобігання корупції" (№6172), який звільняє військовослужбовців рядового, сержантського, старшинського складів, молодшого офіцерського складу від обов'язку подавати е-декларації і зобов'язує до цього представників громадських об'єднань. Про це Порошенко повідомив, спілкуючись з нацгвардійцями під час заходу з нагоди 3-ї річниці з дня створення Національної гвардії України.

Також читайте: "Введення податкових е-декларацій для громадських організацій та їхніх субпідрядників - це чистий цинізм", - Вакарчук

Як повідомлялося раніше, 24 березня Верховна Рада залишила в силі своє рішення про те, що громадські активісти, які займаються боротьбою з корупцією, зобов'язані подавати електронні декларації про доходи та майно.

Нагадаємо, 23 березня Верховна Рада прийняла закон про внесення зміни до статті 3 закону "Про запобігання корупції" (№6172), зобов'язавши представників громадських об'єднань подавати е-декларації та звільнивши від цього деякі категорії військовослужбовців.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики