НАЗК своєю некомпетентністю продовжує руйнувати всю антикорупційну реформу, - Севостьянова

7853 39

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) продовжує своєю некомпетентністю руйнувати всю антикорупційну реформу.

Як передає Цензор.НЕТ, про це на сторінці у Facebook написала перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова за результатами зустрічі щодо збоїв у функціонуванні Єдиного державного реєстру декларацій.

"Сьогодні в Кабміні ми зібрали за столом НАЗК, УСС та усіх причетних до функціонування реєстру декларацій, щоб зрозуміти чому знов відбувається зрив процесу подачі декларацій і хто за це понесе відповідальність. Ніхто з керівництва НАЗК не знайшов можливості прийти. Ні адміністратор системи, ні представники НАЗК не можуть пояснити чому реєстр не працює вже 4 дні. Кажуть, що шукають причину. Ніхто не може гарантувати, що до 1 квітня система запрацює", - пише вона.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Реєстр е-декларацій припинив роботу: в НАЗК заявили про технічні роботи

Станом на сьогодні, зазначає Севостьянова, в реєстрі 968 000 декларацій. Це з урахуванням минулого року і всіх видів декларацій, які подаються при звільненні і т.д.

"
Очевидно, що більше половини декларантів 2017 ще не подали декларації. Завдяки поправкам до Закону, які вже підписані Президентом, особи які вперше, в цьому році, подають декларації зможуть це зробити до 1 травня. Що робити тим у кого час залишився до 1 квітня невідомо - НАЗК відповіді на це немає та здається і не хоче шукати. Орган колективної безвідповідальності продовжує своєю некомпетентністю руйнувати всю антикорупційну реформу", - зазначила вона.

Севостьянова підкреслила, що Мін'юст вимагатиме від НАЗК публічної позиції з цього питання. "Раджу всім тим, хто чергову ніч не спить маючи надію потрапити до реєстру фіксувати колапс системи", - написала вона.

Також читайте: Freedom House проти обов'язкового подання е-декларацій членами антикорупційних громадських організацій: "Закон, вочевидь, порушує стандарти Ради Європи"