"Митниця в Україні взагалі не працює", - екс-голова Держмитслужби Макаренко

14451 75

Сьогодні митна служба в Україні не виконує покладені на неї функції.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив колишній голова Державної митної служби Анатолій Макаренко на Facebook.

"Митниця в Україні взагалі не працює. Ні, звісно, як фіскальний придаток такого ж фіскального утворення "ДФС", вона "стягує та наповнює". Але, як інструмент контролю зовнішньоекономічних операцій, як структура по боротьбі з незаконним переміщенням товарів, з контрабандою, митниця припинила своє існування", - пише він.

За його інформацією, в першому кварталі 2013 року в Україну легально було ввезено 11,8 тис. тонн турецької тканини, "в четвертому кварталі надскладного 2014 го - 37,5 тис. тонн". "Тоді ми змогли вивести з контрабанди в легальний обіг значну частину цього товарного сегмента", - підкреслив екс-чиновник.

"В першому кварталі 2017-го року в Україну ЛЕГАЛЬНО ввезено 10,7 тис. тон тканини турецького походження. Різниця з 14-им роком 27 тисяч тон. А в митних платежах - 24 млн. доларів. Півмільярда гривен у квартал з турецької тканини", - заявив він.

"Повернулися до схеми "злочинного" 2013-го. Співпадання, навіть, у цифрах", - зазначив Макаренко.

"А ви кажете - немає коштів на дороги, без МВФ не проживемо...", - додав він.

Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що серед пріоритетів уряду на 2017 рік - модернізація митної служби, що дозволить збільшити надходження від митних платежів за рахунок ліквідації корупційних схем.