На території Балаклії і прилеглих населених пунктів вибухів боєприпасів не зафіксовано, газопостачання відновлено на 80%, - ДСНС

776 5

Станом на 7 годину ранку 29 березня пожеж на території м. Балаклія та прилеглих населених пунктів унаслідок вибухів боєприпасів не зафіксовано.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби ДСНС.

Так, за даними рятувальників, території м. Балаклія та прилеглих населених пунктів у зоні надзвичайної ситуації очищені від вибухонебезпечних предметів. Також відновлено енергопостачання, однак електропостачання с. Яковенкове здійснюється за тимчасовою схемою за допомогою 2 електростанцій ДСНС. На 80% відновлено газопостачання м. Балаклія.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Військовослужбовці почали знищувати боєприпаси, зібрані в Балаклії. ФОТОрепортаж

Всі евакуйовані раніше громадяни переміщені з тимчасових евакуаційних пунктів у м. Балаклія.

Також організовано проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи з місцевим населенням щодо правил поведінки в разі виявлення вибухонебезпечних предметів та роздано 7 тис. пам'яток щодо дій населення в разі виявлення ВНП.

У Штаб з НС надійшло 453 заявки щодо виявлення боєприпасів, в тому числі 28 березня - 27 заявок (що надійшли від місцевих жителів, які повернулися в місто і виявили предмети, зовні схожі на ВНП у місцях, які були недоступні піротехнікам під час обстеження кодного повір'я).

Дивіться: "Житловий блок арсеналу зачищено. Зачищаємо периметр. Небезпечних предметів багато. Працює 11 груп", - сапери проводять розмінування в Балаклії. ВIДЕО

Усього з початку робіт вилучено 1 тис. 762 вибухонебезпечних предмета.

Для обігріву постраждалого населення та організації гарячого харчування ДСНС розгорнуто пункт обігріву (по вул. Арсенальна, біля Будинку культури), в який звернулося 310 осіб.

Піротехнічними підрозділами проводиться технічне обстеження й очищення від вибухонебезпечних предметів прилеглої до арсеналу території.

Всього до виконання робіт з розмінування від ДСНС залучено 75 піротехніків і 27 од. спеціальної техніки (15 піротехнічних розрахунків). Додатково залучено 32 людини і 20 одиниць техніки, у складі 5 піротехнічних розрахунків (25 осіб і 7 одиниць техніки) і 10 осіб і 7 одиниць вантажної автомобільної техніки (4 самоскиди, 2 екскаватори, 1 автокран, які їдуть у м. Балаклія для ліквідації наслідків НС ).

Триває робота з відновлення газопостачання м. Балаклія та району.

У зоні надзвичайної ситуації зосереджене угруповання сил загальною чисельністю 1 тис. 260 осіб і 194 одиниці техніки, у тому числі від ДСНС - 278 рятувальників особового складу та 57 одиниць спеціальної та пожежної техніки.

Нагадаємо, вночі 23 березня 2017 р. на території військового складу Міноборони поблизу м. Балаклія Харківської області виникла надзвичайна ситуація, пов'язана з вибухом боєприпасів. На кількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові й артилерійські снаряди 125- і 152-мм) стався вибух, виникла пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів. З міста були евакуйовані понад 16 тисяч осіб.

За даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, на військовому складі в Балаклії сталася диверсія. Пізніше було опубліковано відео вибуху на військовому складі Міноборони в Балаклії. За даними Міноборони, вибухи на складі в Балаклії не завдали значної шкоди обороноздатності країни.