Спецслужби РФ намагалися від імені України організувати телефонну розмову з Дудою, - Цеголко

51508 96

Прес-секретар глави держави Святослав Цеголко оприлюднив інформацію про те, що вчора відбулася безуспішна спроба невідомих від імені АП організувати розмову з канцелярією польського президента.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав у Фейсбуці.

Цеголко зазначив: "
Ще одна ознака російського сліду в нападі на Генеральне консульство Польщі в Луцьку. Російські спецслужби спробували від імені України організувати увечері телефонну розмову з Анджеєм Дудою.

Так звані "пранкери" не знали, що розмова вже відбулася, а канцелярія Президента Польщі в постійній координації з Адміністрацією Президента України".

Нагадаємо, вночі 29 березня невідомі обстріляли приміщення Генконсульства Польщі у Луцьку. Консул Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі заявив, що напад на приміщення консульства був терористичним актом, а на місці події знайшли металеві уламки зі снаряда гранатомета. Глава МЗС України Клімкін заявив: "Це підла провокація. Робимо все, щоб винні були покарані". А глава Українського інституту національної пам'яті В'ятрович заявив, що провокації проти польсько-українських відносин виходять на новий, ще небезпечніший рівень. Порошенко рішуче засудив обстріл генконсульства Польщі в Луцьку.

МЗС Польщі викликав посла України Дещицю через обстріл генконсульства в Луцьку. А також має намір направити українському зовнішньополітичному відомству ноту протесту.

В СБУ повідомили, що Генконсульство Польщі в Луцьку обстріляли з гранатомета. Серед розглянутих слідством версій інциденту зазначений і теракт. Крім того, на думку українських спецслужб провокації проти в Польщі в Україні вигідні лише Російській Федерації.