"Це рутинна робота, вона не робиться за один день", - Матіос про розслідування вибухів на арсеналі в Балаклії

2334 30

Розслідування обставин вибухів на військових складах у Балаклії Харківської області вимагає часу для проведення експертизи.

Про це в ефірі "112 Україна" сказав головний військовий прокурор Анатолій Матіос, передає Цензор.НЕТ.

"Для того, щоб надати необхідні матеріали, експертизи, потрібен час їх зібрати і встановити. Це ж величезний масив території, де відбувалася хаотична детонація боєприпасів. Треба відібрати зразки, потрібно встановити місце першої детонації, встановити алгоритм, передумови. Багато речей.

Потім експерти повинні дати висновок: причина детонації така, обстановка, яка була перед цим, свідчила про таке, врахувати суб'єктивні свідчення окремих свідків і дійти висновку", - розповів він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Після пожежі на складі в Балаклії вціліло трохи більше ніж 30% боєприпасів, при чому залишилися досить дефіцитні для нас, - Полторак

Після цього, за словами Матіоса, слідчий буде приймати рішення, чи є ознаки злочину в діях тих чи інших осіб, чи ні.

"Це рутинна робота, вона не робиться за один день", - зазначив Матіос, порівнявши розслідування вибухів у Балаклії з аналогічним випадком у Сватовому Луганської області кілька років тому. "Справу щодо Сватового розслідували, майже рік експертизу проводили", - сказав він.

Також читайте: Уночі в Балаклії зафіксовано дві детонації боєприпасів. Роботи тривають, - Міноборони. ФОТО

Нагадаємо, вночі 23 березня 2017 р. на території військового складу Міноборони поблизу м. Балаклія Харківської області виникла надзвичайна ситуація, пов'язана з вибухом боєприпасів. На кількох майданчиках зберігання ракетно-артилерійського озброєння (танкові й артилерійські снаряди 125- і 152-мм) стався вибух, виникла пожежа, яка спричинила детонацію боєприпасів. Відбувається евакуація населення з прилеглих районів: з міста евакуйовано понад 16 тисяч осіб.

За даними головного військового прокурора Анатолія Матіоса, на військовому складі в Балаклії сталася диверсія. Пізніше було опубліковано відео вибуху на військовому складі Міноборони в Балаклії. За даними Міноборони, вибухи на складі в Балаклії не завдали значної шкоди обороноздатності країни.Джерело: