Багато суддів не склали тест на професійні знання під час конкурсу, - Петренко

5236 58

Багато суддів Верховного Суду України та вищих спеціалізованих судів не склали перший тест на професійні знання в рамках конкурсу на посади в новий Верховний Суд.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це в інтерв'ю Europa Plus заявив міністр юстиції України Павло Петренко.

"Ми не могли обмежити право на подачу як кандидата, умовно кажучи, старих суддів. Але що ми бачимо. Пройшов перший тест на професійні знання, дуже багато суддів Верховного Суду, старого, Вищих спеціалізованих судів просто не склали його. Щойно пройшов тест на практичні знання. Буквально сьогодні ВКК (Вища кваліфікаційна комісія - ред.) оголосила результати. Судді, які працювали в системі, його склали трохи краще. Ну, вони кожен день пишуть ці рішення", - зазначив Петренко.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Порошенко показав документи, необхідні для роботи нового Верховного Суду: "Ось цей фоліант. Сподіваюся, що я його підпишу". ВІДЕО

Зараз, наголосив він, буде основний етап конкурсу, який підтвердить його прозорість, "або не дай Боже, там будуть якісь проблеми".

"Я дуже розраховую, що все-таки цей етап комісія пройшла гідно. Цей етап безпосередньо співбесіди та розгляду висновків Громадської ради доброчесності", - пояснив міністр юстиції.

Він висловив сподівання, що якщо зараз конкурс до Верховного Суду буде пройдено гідно, це стане сигналом для переформатування та апеляційних судів.

"І наші громадяни отримають протягом наступних трьох років абсолютно нове обличчя судової системи", - зазначив Петренко.

Також він зазначив, що формування складу нового Верховного Суду може бути відстрочено максимум на місяць.

"Це (створення нового Верховного Суду - ред.) може бути відкладено, я думаю, максимум на місяць", - припустив міністр.

Водночас він нагадав, що Верховний Суд "має бути сформований у квітні".

Також читайте: Українці зможуть оформляти прописку онлайн, - Петренко