Цензор.НЕТ

30.03.17 22:40

Меджліс кримських татар подав до Європейського суду з прав людини скаргу проти Росії

Скарга пов'язана із забороною російською окупаційною владою діяльності Меджлісу і включенням його у список екстремістських організацій.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на правозахисний центр "Меморіал", який представляє інтереси Меджлісу в ЄСПЛ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Кримський політв'язень Умеров закликав Раду висунути Меджліс на здобуття Нобелівської премії миру

Представники Меджлісу кримськотатарського народу вказали, що дії окупантів порушують статтю 11 про свободу зібрань та об'єднань Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод. Також заявники зазначили, що членів Меджлісу переслідують у зв'язку з їхньою політичною позицією. Усього у скарзі зазначено порушення п'яти статей конвенції.

Меджліс в ЄСПЛ представляють Правозахисний центр "Меморіал" (юридичний директор Кирило Коротєєв, юристи Марина Агальцова і Тетяна Глушкова), Європейський центр захисту прав людини (EHRAC, Лондон) та Українська Гельсінська група за права людини.

9 лютого 2017 року стало відомо, що міністерство юстиції України подасть позов до Європейського суду з прав людини щодо заборони Росією Меджлісу кримськотатарського народу.

У квітні 2016 року підконтрольний Росії так званий Верховний суд Криму заборонив діяльність Меджлісу на території анексованого півострова. Світова спільнота висловила рішучий протест у зв'язку з такими діями російської влади. Захист Меджлісу відправив апеляцію до Верховного суду Росії, однак апеляційна інстанція підтвердила заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в анексованому Криму і закликало припинити тиск. 16 січня Україна подала позов до Міжнародного суду, вищого судового органу в структурі ООН, про порушення Росією міжнародних конвенцій з протидії фінансуванню тероризму та расової дискримінації.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики