Цензор.НЕТ

31.03.17 22:45

Висловлювання Тіллерсона про російську агресію викликають подив, - МЗС РФ

Слова держсекретаря США Рекса Тіллерсона про "російську агресію" викликають подив. Тіллерсон, який раніше брав участь у засіданні глав МЗС країн-членів НАТО, заявив про важливу роль Альянсу у протистоянні російській активності та агресії.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт МЗС Росії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Санкції за окупацію Криму діятимуть доти, поки РФ не поверне півострів Україні, - Тіллерсон

"З жалем констатуємо, що подібного роду оцінки були озвучені на наступний день після засідання Ради Росія-НАТО на рівні постпредів, де, за визнанням держсекретаря Альянсу Столтенберга, "у відкритій і конструктивній обстановці" відбулося змістовне обговорення з широкого спектру питань. Мабуть, до подальшого "ритуального танцю" у своєму, натовському, колі дана констатація стосунку не має", - йдеться в коментарі.

У зв'язку з цим у МЗС РФ нагадали, що "на засіданні РРН у дусі відкритості по обидва боки були зроблені брифінги щодо військових побудов Росії і НАТО, натовці педалювали сюжет про "підвищення передбачуваності військової діяльності", обговорювалися і регіональні теми".

"Виникає закономірне питання - на який "конструктив" у російсько-натовських відносинах можна розраховувати, коли Альянс наполегливо продовжує діяти за старими лекалами, коли США та їхні союзники зациклилися на нарощуванні своєї військової присутності на наших рубежах, виправдовуючи це необхідністю "стримування Росії"?", - зазначають у коментарі російського зовнішньополітичного відомства.

Також читайте: "Ми отримали дуже чіткий і сильний меседж солідарності з Україною", - Клімкін про засідання Комісії Україна-НАТО

МЗС РФ у зв'язку з минулою міністерською сесією Ради НАТО заявило, що Росії нав'язують конфронтаційну парадигму відносин, і закликав до корінної зміни природи цього Альянсу. "Було скликано його достроково, щоб підлаштуватися під "завантажений графік" держсекретаря США Рекса Тіллерсона. Заокеанського гостя чекали для того, щоб спільно підтвердити міцність трансатлантичної зчіпки, з приводу якої з приходом нової американської адміністрації в декого виникли сумніви", - йдеться у коментарі російського дипвідомства.

"Підтримання єдності в рядах багатосторонньої структури - тим більше такої як НАТО, куди входять такі різні держави - наскільки можна судити, справа непроста. Важливо мати сильний мотив, що об'єднує. Натовським міністрам, як випливає з їхніх же коментарів, довго шукати такий мотив не довелося - у них на думці завжди одне й те саме: міф про "російську загрозу", наклеп про "російську агресію" і нескінченні заклинання про необхідність їй "колективно протистояти", - заявили в МЗС РФ.

"Фактично нам нав'язують конфронтаційну парадигму відносин, засновану на логіці військового протистояння. При цьому не проглядаються ознаки того, що Альянс готовий повернутися до практичної взаємодії у сфері спільних інтересів, рухатися в напрямку боротьби з реальними викликами безпеки, серед яких - регіональні терористичні загрози", - йдеться в поширеному в п'ятницю коментарі Департаменту інформації і друку МЗС Росії за підсумками міністерської сесії Ради НАТО.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики