Цензор.НЕТ

02.04.17 21:58

Виставка "Амазонка - богиня степу" художника Петра Антипа відбудеться в Києві

З 4 до 20 квітня 2017 року у Національному музеї Тараса Шевченка відбудеться персональна виставка українського художника Петра Антипа "Амазонка - богиня степу".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку події у Facebook.

Читайте також: Канада допоможе Україні з оцифруванням і реставрацією культурного надбання, - Нищук

"До експозиції увійдуть створені на Донбасі довоєнні та нові скульптурні та живописні роботи художника, що з'явилися на світ після його вимушеного переїзду до Києва в 2014 році. Їх поєднують самобутні формальні і колористичні рішення, а також оригінальний синтез мальовничих і графічної технік у художньому просторі полотна. Передусім сучасна російсько-українська війна відгукнулась у картинах Антипа насиченим червоним колоритом. Пізніше вилилась в епічну оповідь про нездоланних войовниць. Архетипний образ амазонки виник у творах художника ще на початку 2010-х років, наче в передчутті майбутніх подій в країні. Після 2014 року він еволюціонував від переживання особистісної трагедії в картині "Пентесілея, Ахіллес і Терсіт" (2012) до узагальненого образу володарки степу (недарма в інтерпретації автора вона - богиня)", - йдеться в анонсі виставки.

Дивіться також: Художник 2 дні малював зворушливий мурал на зруйнованому будинку в Авдіївці, попри безперервні обстріли. ФОТОрепортаж

"Розвитком цієї сюжетної лінії Антип зобов'язаний розповідями Геродота про скіфів. Вільне трактування художником міфу, переважно космогонічного й героїчного характеру, провокує багатошарові асоціації. Хтось вгледить прямі аналогії з воєнним конфліктом на сході країни, а хтось загляне в глибину історії й відчує її циклічність. Минуле народжує майбутнє - одна з улюблених сентенцій Антипа", - зазначила мистецтвознавець Марина Стрельцова.

Петро Антип, український художник і скульптор, член Спілки художників СРСР із 1989 року, член Національної спілки художників України з 1992 року. Заслужений художник України, генеральний директор ТОВ "Антип АРТ-БУД". Після окупації Горлівки проросійськими бойовиками художник був змушений переїхати до Києва.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики