Цензор.НЕТ

18.04.17 17:24

В окупованому Криму почалося чергове судилище у справі журналіста Семени

У підконтрольному Кремлю Залізничному суді Сімферополя 18 квітня почалося чергове судове засідання у справі кримського журналіста Миколи Семени, якого російська влада звинувачує у закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

Як розповів Крим.Реалії адвокат Олександр Попков, в поточному засіданні планується допит свідків, передає Цензор.НЕТ.

"Ті всі свідки з боку звинувачення, які з'являлися на суд, вже допитані. Решта вже двічі на суд не з'являлася", - розповів про процес сам Микола Семена.

Журналіст не залишає надії, що суд прислухається до доводів адвокатів.

Також читайте: "Мамо, так знущаються, що мені вже все одно, живий я чи мертвий", - мати українського заручника в РФ Клиха

"Ми наполягаємо, що в цій справі дійсно немає складу злочину, тому що все здійснювалося відповідно до Конституції, норм свободи слова, закону про пресу. І журналіст, більш того, мав право в рубриці "Точка зору" висловити свої думки і позицію. З нашої точки зору, жодна держава не може жодному журналісту і простому громадянину в цьому заважати, або переслідувати його за думки", - сказав Семена в інтерв'ю Радіо Свобода.

7 грудня слідчий в анексованому Криму пред'явив журналісту Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Кримінальна справа, оформлена слідчими, складається з шести томів.

На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що в своїх матеріалах реалізовував право на "свободу вираження поглядів".

Захист Миколи Семени, Міжнародна і Європейська Федерації журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки добитися не вдалося.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в окупованому Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени, і закликало припинити тиск на нього.

Читайте також: Правозахисники зібрали інформацію про суддів, причетних до репресій в окупованому Криму. ІНФОГРАФІКА
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики