Цензор.НЕТ

18.04.17 23:01

Російські окупанти хочуть змусити замовкнути кримського журналіста Семену, - адвокат

Силовики в анексованому Криму ополчилися проти журналіста Радіо Свобода Миколи Семени і хочуть зробити так, щоб він не висловлював своєї позиції і мовчав.

Про це розповів адвокат обвинуваченого Олександр Попков у коментарі Крим.Реалії, інформує Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": В окупованому Криму почалося чергове судилище у справі журналіста Семени

"Слідчі, оперативники - одна велика група, яка озброїлася проти Миколи і хоче його, як журналіста, як людину з іншою думкою просто видавити з цього життя, щоб він мовчав, щоб не подавав свого голосу", - сказав Попков.

Як зазначає сам Семена, обвинувальний ухил слідства відчувався ще з самого початку справи.

"З часу проведення слідства відчувався обвинувальний ухил, оскільки у справу включали ті факти й документи, які підтверджували вину, і слідство абсолютно не звертало уваги на клопотання адвокатів, які просили врахувати те, що в цій справі немає складу злочину", - зазначив журналіст.

Також читайте: У Держдумі РФ звинуватили "Голос Америки", "Радіо Свобода" і CNN у впливі на вибори в Росії

В окупаційному Залізничному "суді" Сімферополя 18 квітня закінчилося чергове засідання у кримінальній справі стосовно кримського журналіста Миколи Семени, якого російська влада звинувачує в закликах до порушення територіальної цілісності Росії.

На допит з'явився лише один свідок - Юлія Кожем'якіна, яка розповіла, що була свідком під час огляду сторінки інтернет-видання з матеріалом Миколи Семени. При цьому свідок не змогла відповісти на запитання адвокатів щодо обставин цього огляду публікації.

Також дивіться: Семена на суді окупантів: журналіст має право висловлювати думку з приводу статусу Криму, в цьому немає ніякого злочину. ВІДЕО

7 грудня слідчий в анексованому Криму пред'явив журналісту Миколі Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії "Публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації". Кримінальна справа, оформлена слідчими, складається з шести томів.

На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що в своїх матеріалах реалізовував право на "свободу вираження поглядів".

Захист Миколи Семени, Міжнародна і Європейська Федерації журналістів, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки добитися не вдалося.

Міністерство закордонних справ України висловило стурбованість переслідуванням громадян України в окупованому Криму, зокрема, журналіста Миколи Семени, і закликало припинити тиск на нього.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики