Цензор.НЕТ

19.04.17 23:07

Робоча сила в Україні недооцінена навіть після підвищення мінімальної зарплати, - Розенко

Уряд бореться з відтоком робочої сили з України шляхом підвищенням зарплат і створенням легальних робочих місць.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив в ефірі Еспресо.TV віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Викликом на трудову міграцію може стати лише активна політика зростання зарплат українців. На сьогодні українська робоча сила в самій Україні недооцінена навіть після підвищення мінімальної заробітної плати до 3200. Бідність серед працюючих є занадто високою. Уряд зробив перші кроки в цьому питанні: зростання зарплат і створення робочих місць у легальному секторі економіки", - сказав Розенко.

Чиновник назвав неприйнятною для європейської країни ситуацію, коли близько 20% сімей, у складі яких 2 людини, які працюють, перебувають за межею бідності. Чиновник також додав, що дуже багато громадян працюють у тіні, а ті, хто виїхав за кордон, пізніше повертаються і оформляють українські пенсії.

Крім того, Розенко зазначив, що в Західній Україні вже створені робочі місця на нових підприємствах, що має стримати трудову міграцію.

"Протягом останнього півріччя, перш за все в Західній Україні, відкрилося як мінімум 3 потужні підприємства із західними інвестиціями, де вже створені тисячі нових робочих місць. При цьому середня зарплата на цих підприємствах сягає 8-10 тис. грн. Якщо ми забезпечимо створення робочих місць зі стартовою позицією 8 тис. грн, чимало людей задумаються, чи варто їхати за кордон", - підсумував віце-прем'єр.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Коли збільшиться тривалість життя, можна буде говорити про підвищення пенсійного віку, - Розенко
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики