Цензор.НЕТ

22.04.17 17:37

Підвищення ефективного пенсійного віку - критично важливо для продовження співпраці, - представник МВФ Томсен

Підвищення пенсійного віку є критично важливим для продовження співпраці України і Міжнародного валютного фонду.


Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це заявив директор європейського департаменту МВФ Пол Томсен на прес-конференції.

"Пенсії дуже-дуже низькі, їхній реальний розмір був зменшений інфляцією. Є необхідність їх збільшення, але це повинно відбуватися паралельно з параметричними змінами у пенсійній системі, які дозволять відновити фінансову життєздатність. Таким чином, так, підвищення низького віку виходу на пенсію, підвищення ефективного пенсійного віку - критично важливо. Це дійсно питання, щодо якого відбуваються дискусії в контексті наступного перегляду (програми співпраці МВФ і України. - Ред), щоб вийти на надійний план, як впоратися з цим у майбутньому. Таким чином, відповідь - так, пенсійна реформа - важлива частина наступного перегляду програми, і підвищення ефективного пенсійного віку є її (пенсійної реформи. - Ред.) частиною", - сказав Томсен.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": У нас однакові терміни щодо земельної і пенсійної реформ: один-два місяці, - Данилюк. ВIДЕО

За словами представника МВФ, пенсійна реформа була частиною програми співпраці України і Фонду з самого її початку і кілька разів відкладалася.

"Пенсійна реформа була частиною програми з самого початку і відкладалася кілька разів. Україна має серйозні проблеми з пенсійною системою. Я думаю, що це другий за розміром дефіцит пенсійного фонду в світі. Це комплексна проблема. В Україні дуже велика кількість пенсіонерів щодо кількості людей, що платять внески в пенсійний фонд, це співвідношення 1 до 1", - підкреслив Томсен.

Також читайте: "Фракція БПП не підтримує підвищення пенсійного віку", - Гончаренко

Зазначимо, уряд України в рамках пенсійної реформи планує з 1 жовтня цього року провести підвищення пенсій, яке торкнеться, за попередніми розрахунками, 5,6 млн українців, а також скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів. Урядовий варіант пенсійної реформи не передбачає підвищення пенсійного віку, а пропонує інші інструменти для побудови справедливої ​​та бездефіцитної пенсійної системи. Водночас, згідно із заявою Міжнародного валютного фонду за підсумками засідання Ради директорів із українського питання, Україна не може відкладати проведення масштабної пенсійної реформи, включно з підвищенням ефективного пенсійного віку.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики