Цензор.НЕТ

22.05.17 14:55

Країни НАТО поки не розглядають варіант військових дій для повернення Криму Україні, - Джемілєв

Країни НАТО не розглядають варіант військових дій для повернення Криму Україні, вся надія тільки на санкції.

джемилев

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Ми на всіх міжнародних зустрічах, в тому числі і в штаб-квартирі НАТО відразу після окупації, обговорювали ці питання. У країнах НАТО є прийняті етапи протидії такого роду міжнародним правопорушенням. Тільки п'ятий з них - військові дії. Вони говорили про те, що п'ятий етап не розглядається, принаймні поки", - сказав він.

За його словами, мова йде про поступове посилення санкцій проти країни-агресора.

Читайте також: І Сталін, і Берія давно горять в пеклі, але було потрібно оголосити їм підозру, - Джемілєв

"Я їм нагадав, що після окупації Афганістану Радянським Союзом теж накладали санкції, але довелося чекати 11 років, поки СРСР розвалиться, - нам теж доведеться стільки чекати? Вони відповіли: ні, зараз динамічніший час, і Росія вже не Радянський Союз, тому відбудеться це раніше", - розповів він.

Джемілєв додав, що Україні важливо забезпечити територіальну цілісність. "І якщо це неможливо без розпаду російської держави, - звичайно, ми вітаємо", - сказав він.

"Росія - це така країна, в якій люди будуть вмирати від голоду, але у них збережеться відмінна пропаганда, яка розповідає, як все добре, і на першому плані залишаться збройні сили. Це вже майже як велика Північна Корея", - вважає Джемілєв.

Також читайте: Колаборантів серед кримських татар у Криму - кілька десятків, - Джемілєв

На питання, у скільки Путіну вже обходиться Крим, Джемілєв відповів: "Російські експерти говорили про те, що в $ 3-5 млрд. Німецька газета Die Welt недавно підрахувала, що окупація Криму кожному громадянину Росії обходиться в 4500 рублів, тобто в півзарплати на рік. Якщо помножити 140 млн росіян і розділити умовно на 50, на курс долара, то вийде солідна цифра, близько $ 12 млрд. Для прикладу скажу, що на мережу охорони здоров'я РФ виділяє з бюджету $ 3-3,5 млрд. тобто навіть якщо спиратися на офіційні оцінки, то на Крим вони витрачають приблизно стільки ж, скільки на охорону здоров'я по всій країні".

Росія окупувала АР Крим в 2014 році. Верховна Рада оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації півострова Росією. Проти РФ були введені економічні санкції. Україна подала позов проти РФ за крадіжку морських ресурсів і забруднення екосистем Чорного/Азовського морів, а також за порушення конвенції про расову дискримінацію.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Ми не наполягаємо, щоб автономія називалася "кримськотатарською", - Джемілєв
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики