Цензор.НЕТ

22.05.17 16:43

Новий вірус-вимагач XData поширюється в Україні

На цей момент XData атакував втричі більше комп'ютерів українців, ніж вірус WannaCry.

вирус

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", фахівці Malware Hunter Team минулого тижня виявили новий вірус-вимагач XData, який поширюється швидше за вірус Wanna Cry. Станом на 19 травня дослідники зафіксували 109 унікальних випадків інфікування, більшість з яких припало на українських користувачів.

При цьому наголошується, що від вірусу Wanna Cry, який атакував раніше понад 200 тис. користувачів по всьому світу, в Україні постраждали всього кілька десятків користувачів. Таким чином, темпи поширення XData втричі вищі.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Більшої кількості випадків зараження інформсистем держсектора вірусом WannaCrypt вдалося уникнути, - Держспецзв'язок

Як повідомляє Emsisoft, вірус-вимагач XData шифрує дані за допомогою AES, а потім вимагає викуп, щоб повернути файли.

До зашифрованих файлів додається розширення ~xdata~.

Зараз невідомо, як поширюється цей вірус і як заражає комп'ютери. Стандартними шляхами для вірусів-вимагачів є фішингові атаки через електронні листи із зараженими вкладеннями, використання експлойтів ОС, фальшиві рекламні посилання, заражені установники та інші.

Також фахівці відзначають, що не знають, як розшифрувати файли без сплати викупу.
Як повідомляв Цензор.НЕТ, у п'ятницю, 12 травня, масштабна хакерська атака вивела з ладу десятки тисяч комп'ютерів по всьому світу. На цей момент поширення вірусу-вимагача WannaCry вдалося призупинити.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики