Цензор.НЕТ

25.05.17 18:04

Порошенко візьме участь у відкритті відреставрованих Потьомкінських сходів в Одесі

Президент України Петро Порошенко здійснить робочий візит до Одеської області в п'ятницю, 26 травня.

одесса флаг лестница потемкинская

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомляє прес-служба Одеської обласної державної адміністрації.

Програма візиту Президента поки що не оприлюднена, однак, як повідомили джерела агентства "Інтерфакс-Україна" в обладміністрації, П. Порошенко візьме участь у відкритті відреставрованих Потьомкінських сходів і розбитого на схилах Приморського бульвару "Стамбульського парку", зустрінеться зі школярами та студентами, а також проінспектує хід робіт з ремонту доріг на півдні Одеської області, аж до Вилкового.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Традиційний "Мегамарш у вишиванках" відбувся в центрі Одеси. ВIДЕО

Як повідомляли, ремонтно-реставраційні роботи Потьомкінських сходів почалися в травні 2016 року. У рамках реконструкції було проведено облаштування нового гідроізоляційного шару в складі конструкції покриття міжмаршевих майданчиків сходів; роботи з гідрофобізації масиву вапняку-черепашнику, використаного в кладці сходів; організацію наскрізної прохідності верхніх тунелів шляхом розбирання існуючої кам'яної закладки в торцевих арках; облаштування тераси з боку північно-західного фасаду сходів. Також було заплановано облицювання сходів морозостійким покриттям із неслизькою поверхнею; облаштування фундаментних плит і посилення арок залізобетонними оболонками в тунелях; відновлювальний ремонт поверхневого шару кам'яної кладки з подальшим оштукатурюванням; заміна ділянок ослаблених фрагментів кладки та окремих каменів і заповнення втрачених фрагментів кладки та окремих каменів, а також інші роботи.

Також читайте: В Одеській області відбудуться міжнародні антитерористичні навчання

Загальна кошторисна вартість ремонту - понад 15 млн грн.

Зведені на Приморському бульварі в Одесі в 1837-1841 роках за проектом архітектора Ф. К. Боффо Потьомкінські сходи востаннє капітально ремонтували в 1933 році. У 2006 році була розроблена проектно-кошторисна документація, проте в зв'язку з відсутністю фінансування роботи не виконували.

Стамбульський парк розташований на схилах Приморського бульвару між будівлею мерії і Потьомкінськими сходами. Рішення про присвоєння зеленій зоні в зазначених межах назви парк "Стамбульський" було прийнято на сесії 21 грудня 2012 року. Роботи зі зведення парку вартістю 1,5 млн дол. профінансувала міська влада Стамбула.

Табір "Вікторія" - муніципальний дитячий табір, в якому щорічно за рахунок коштів міського бюджету Одеси відпочивають близько 5 тис. дітей, у т.ч. діти з багатодітних та малозабезпечених сімей та діти інших пільгових категорій, переможці конкурсів та турнірів, олімпіад і змагань, діти учасників АТО і діти-переселенці.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики