Цензор.НЕТ

30.05.17 17:39

Сміттєпереробний завод має будувати Львівська міськрада, уряд надасть максимальне сприяння, - Гройсман

Уряд України підтримує львівську міську владу в питанні утилізації твердих побутових відходів, проте не може вирішити за неї питання будівництва сміттєпереробного заводу.

гройсман

Про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час перебування у Львівській області, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Я не можу вам побудувати сміттєпереробний завод, тому що ваш сміттєпереробний завод має побудувати Львівська міська рада. У неї для цього є гроші, повна підтримка Уряду, вже навіть є дозволи, експертизи для того, щоб на Грибовицькому смітєзвалищі навести порядок, нічого не стримує", - сказав Гройсман.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": На сьогодні сміття не вивезене з 25% сміттєвих майданчиків, - Львівська міськрада

Глава Уряду зауважив, що бюджет розвитку Львова становить близько двох мільярдів гривень, що дає можливість побудувати не один сміттєпереробний комплекс. Окрім того, за словами Прем'єр-міністра, Львівська обласна влада має чітку позицію в питанні виділення земельних ділянок для цього та допомоги Львівській міській владі.

Гройсман нагадав, що 21 квітня цього року Львівська облдержадміністрація, обласна та міська рада, органи місцевого самоврядування при посередництві Кабінету Міністрів уклали і підписали спеціальний дворічний Меморандум про поводження з твердими побутовими відходами. Він має розв'язати багатомісячну проблему накопичення й вивозу побутового сміття зі Львова. Документ забезпечує гарантії захоронення відходів на полігонах і звалищах у Львівській області та гарантії фінансової підтримки підприємств та міст, які забезпечать приймання відходів та облаштування полігонів.

Також читайте: Гройсман закликає мера Львова Садового назвати термін вирішення проблеми з переробкою сміття

Разом з тим Володимир Гройсман підкреслив, що окрім підписання документів, потрібно вести діалог з громадами населених пунктів, на території яких розташовані чи будуть розташовані полігони для "львівського сміття".

Нагадуємо, напружена ситуація з вивезенням побутових відходів виникла у Львові через закриття Грибовицького сміттєзвалища після обвалу на ньому і загибелі людей у травні 2016 року.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики