Цензор.НЕТ

16.06.17 11:50

Програма "Доступні ліки": нові референтні ціни на препарати будуть встановлені з 1 липня

Міністерство охорони здоров'я встановить нові референтні ціни на лікарські препарати за програмою реімбурсації в липні.

лекарства

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик під час брифінгу в п'ятницю.

"З 1 липня у нас впроваджуються нові референтні ціни - ціни, які будуть встановлені як граничні. І вже з серпня очікуємо, що до програми приєднаються нові виробники - учасники проекту", - сказав він.

Відповідний документ, за словами Р.Ілика, буде оприлюднено на сайті МОЗ 1 липня, після чого розпочнеться збір заявок від фармвиробників, зокрема від тих, що вже беруть участь у проекті.

Також читайте: Результатом медреформи стануть якісні послуги, доступні ліки і висока зарплата лікарів, - Гройсман

При цьому Р.Ілик зазначив, що паралельно з програмою "Доступні ліки" діє постанова №303, яка також дає можливість забезпечити населення необхідними препаратами.

За його словами, до кінця року до програми реімбурсації лікарських засобів буде введено нові нозології.

Крім того, Р.Ілик повідомив, що на сьогодні до програми приєдналася майже кожна третя аптека, загалом - 5,986 тис. аптек. Приблизна кількість комунальних аптек становить близько 1 тис.

Лідерами-учасниками програми є Вінницька, Львівська, Дніпропетровська, Івано-Франківська і Харківська області, аутсайдери - Чернівецька, Миколаївська, Луганська.

Читайте також: "Дистриб'ютори "легко саботують" програму "Доступні ліки", - Супрун

Загалом у рамках програми використано 67 млн грн, що становить 13,5% від загальної суми виділених на "Доступні ліки" коштів.

При цьому заступник міністра зазначив, що в разі потреби уряд у 2017 році може додатково виділити на реалізацію програми 50 млн грн.

Від початку дії програми "Доступні ліки" було виписано близько 2 млн рецептів. Середня вартість чека - 32 грн.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики