Цензор.НЕТ

28.06.17 10:07

Новий вірус-вимагач дістався до Азії

Вірус-вимагач Petya, який уже уразив комп'ютери підприємств, портових операторів та урядових структур Європи і США, дістався до Азії.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє агентство Bloomberg.

В результаті кібератаки вийшла з ладу система управління вантажопотоком найбільшого в Індії контейнерного порту імені Джавахарлала Неру, оператором якого є A.P. Moller-Maersk, повідомило міністерство транспорту країни. Система не розпізнає належність вантажів.

Читайте також: ФБР і Міністерство внутрішньої безпеки США почали розслідування атак нового комп'ютерного вірусу

"Є ознаки, що вірус починає поширюватися в Китаї, але масштабних збоїв виявлено не було", - сказав Чжен Веньбінь, головний фахівець із захисту інформації Qihoo 360 Technology Co.

Експерти вірусної лабораторії ESET у вівторок заявили, що поширення шкідливої програми-здирника Petya почалося з України. У десятку країн, яких найвідчутніше торкнувся вірус, увійшли також Італія, Ізраїль, Сербія, Угорщина, Румунія, Польща, Аргентина, Чехія і Німеччина.

Читайте також: Вірус-шифрувальник дістався Німеччини

Нагадаємо, вчора, 27 червня, сервери багатьох державних установ і комерційних структур в Україні зазнали масштабної кібератаки. Атака почалася практично одночасно близько 11:30. Вірус поширився дуже швидко. Проявляється у відмові роботи комп'ютерів на платформі Windows. Перевантажується і зашифровується.

У зв'язку з цим Рада нацбезпеки ухвалила рішення про посилення заходів контртерористичного і контррозвідувального режиму в Києві і регіонах України.

Також читайте: Кіберполіція назвала програму, через яку здійснювали хакерську атаку

За даними німецьких фахівців, нинішня атака за швидкістю і ступеннм поширення дуже схожа на вплив вірусу WannaCry, який у травні заблокував сотні тисяч комп'ютерів у 150 країнах.

Вірус під назвою Petya використовує ті ж дірки в програмному забезпеченні, що і попередній вірус-вимагач. Потрапивши в комп'ютер, він шифрує інформацію на жорсткому диску і вимагає викуп за можливість відновити роботу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики