Цензор.НЕТ

28.06.17 19:07

Вірус-вимагач вдарив по Білорусі, - МВС

Хвиля кібератак, кількість яких зростає по всьому світу, зачепила комп'ютерні мережі в Білорусі.

вирус


Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Міністерство внутрішніх справ (МВС) Білорусі, із заявами в міліцію вже звернулися представники деяких великих білоруських компаній.

Насамперед віруси (наприклад, Petya) загрожують фінансовим та бухгалтерським підрозділам. Заражені файли надсилають під виглядом резюме, фінансових звітів, іншої вхідної документації або маскують під архів з документами. Насправді вірус є EXE-файлом, після запуску якого завантажити операційну систему неможливо.

Читайте також: До кіберполіції надійшло понад 1000 звернень про втручання в роботу мереж, - Тракало

Начальник управління з розкриття злочинів у сфері високих технологій МВС Вадим Устинович розповів: "Вірус-шифрувальник Petya є новим не тільки для білоруських правоохоронців, а й для всього світу. Він вивчається фахівцями, і деякі антивірусні програми розпізнають шкідливі файли. Оскільки збір даних, їхній аналіз і заходи щодо встановлення розробників вимагають часу, ми настійно рекомендуємо громадянам не вживати ніяких дій, а при появі на моніторі комп'ютера вимоги "викупу" за дешифровку звертатися в міліцію".

Кілька років тому в МВС Білорусі вже були зареєстровані звернення жертв кібершахраїв, які спеціалізувалися на розробці подібних вірусів-вимагачів. Постраждалими були як фізичні, так і юридичні особи, які після завантаження заражених файлів, отримували повідомлення про блокування операційної системи і вимогу заплатити гроші. Принцип діяльності прототипів вірусу Petya ґрунтувався на скануванні відкритого RDP-порту, потім методом підбору паролів хакери отримували доступ до комп'ютера і надсилали вимогу "викупу".

Читайте на "Цензор.НЕТ": Від вірусу Petya постраждав фармацевтичний гігант США

Нагадаємо, 27-28 червня сервери багатьох державних установ і комерційних структур в Україні зазнали масштабної кібератаки.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики