Цензор.НЕТ

08.08.17 15:47

Арбітражний суд у Гаазі почав розгляд позову "Нафтогазу" до Росії за активи в окупованому Криму

Міжнародний арбітражний суд у Гаазі (Permanent Court of Arbitration) почав розгляд арбітражної заяви Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" до Російської Федерації з приводу компенсації за активи, втрачені в результаті окупації Криму Росією.

суд

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на профільне видання OilNews, про це свідчить інформація на сайті арбітражу про справи, котрі розглядають.

"Нафтогаз", як і інші українські компанії, посилається на регламент UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН із права міжнародної торгівлі) та угоду між урядами України і Росії від 27 листопада 1998 про захист інвестицій. Арбітражну заяву зареєстрував суд 17 жовтня 2016 року. Міжнародний арбітраж вже сформував склад арбітрів.

Російська Федерація в листі від 19 січня 2017 р. вказала, що не визнає юрисдикцію Міжнародного арбітражу щодо врегулювання претензій "Нафтогазу" і не призначила своїх представників на арбітражний процес.

Читайте також: "Нафтогаз" збільшить транзитний позов у Стокгольмі до "Газпрому" до $ 18 млрд, - Вітренко

Нагадаємо, 26 червня цей самий арбітраж визнав свою юрисдикцію за аналогічним спором, ініційованим ПАТ "Укрнафта" і компанією "Стабіл" і почав розгляд їхньої претензії по суті.

А 17 жовтня 2016 р. "Нафтогаз України" і її шість дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Російської Федерації з вимогою відшкодувати збитки. За даними держхолдингу, мова про майно НАК, "Чорноморнафтогазу", "Укртрансгазу", "Укргазвидобування", "Укртранснафти", "Газу України" і "Лікво".

У лютому 2016 року "Нафтогаз України" ініціював переговорний процес щодо втрати своїх активів у Криму, направивши РФ повідомлення про інвестиційний спір у рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між країнами. "Нафтогаз" попередньо оцінив збиток групи в $2,6 млрд. Голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв прогнозує, що розгляд цього позову розтягнеться на два-три роки.

Також читайте: Третейський суд у Гаазі визнав юрисдикцію за позовом "Укрнафти" проти Росії

НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Компанія є монополістом із транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також із транспортування нафти трубопровідним транспортом територією країни. З 2016 року НАК "Нафтогаз України" отримав чистий прибуток у розмірі 26,5 млрд грн у 2016 р. проти чистого збитку 27,7 млрд грн у 2015 р. За результатами 2016 року державі було виплачено 50% прибутку як дивіденди.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики