Цензор.НЕТ

12.08.17 18:06

"Укрзалізниця": 62% пасажирських вагонів не обладнані кондиціонерами

1932 із 3100 пасажирських вагонів ПАТ "Укрзалізниця" не обладнані системами кондиціонування повітря.

поезд


Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби "Укрзалізниці".

"62% пасажирських вагонів не обладнані системами кондиціонування повітря... Тому, зважаючи на аномальну спеку, можливий дискомфорт під час подорожі", - зазначили в УЗ.

За інформацією прес-служби, цього літа пасажирів обслуговують 3100 пасажирських вагони, з яких системою кондиціювання повітря обладнано лише 38 % - це 1168 вагонів. Майже в усіх плацкартних вагонах системи кондиціонування повітря не передбачені конструкційно.
Залізничники розуміють, що подорож у плацкарті, не обладнаному кондиціонером, менш комфортна, але вона має й відповідну вартість.

Читайте також: З "Укрзалізниці" крадеться від 10 до 15 мільярдів гривень щорічно, - Омелян. ВІДЕО
Крім того, існує об'єктива причина такої ситуації з пасажирським рухомим складом - невиконання статті 10 Закону України "Про залізничний транспорт". Згідно із цим законом будівництво й реконструкція магістральних залізничних ліній, об'єктів мобілізаційного призначення, придбання залізничного рухомого складу для перевезень пасажирів у поїздах далекого слідування та місцевого сполучення має здійснюватися у встановленому порядку за рахунок коштів державного бюджету. За період незалежності України з держбюджету кошти на оновлення рухомого складу не виділялись.

За останні 25 років придбано 583 вагони - всі за власні кошти Укрзалізниці. Робота з оновлення парку розпочалася з кінця минулого року й триває зараз. У цьому році ПАТ "Укрзалізниця" оновить парк пасажирських вагонів на 203 одиниці. З них буде закуплено 50 нових вагонів та 153 одиниці - модернізовано капітально-відновлювальним ремонтом. Причому всі модернізовані та придбані вагони вже обладнані системами кондиціонування повітря. Також заплановано не зменшувати темпи з оновлення пасажирського рухомого складу і в наступні кілька років - по 250-300 вагонів щорічно.

Читайте також: У Києві рекордно високі показники забруднення повітря через спеку

Також повідомляється, що можливі затримки пасажирських поїздів через застосування обмеження швидкості в зв'язку з перегрівом шляхів. "З початку серпня було застосовано близько 350 таких обмежень", - уточнили в прес-службі.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики