Корупція на енергопідприємствах є наймасштабнішою серед усіх галузей економіки, - НАБУ. ІНФОГРАФІКА

7570 59
энергетика

Корупція на підприємствах паливно-енергетичного комплексу є наймасштабнішою серед усіх галузей державної економіки.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби НАБУ.

У прес-службі Бюро нагадують історію з виведенням із "Запоріжжяобленерго" 40 млн грн, які вдалося повернути за рішенням суду. "В стадії виконання -кілька судових рішень, які дозволять повернути державним підприємствам ПЕК ще майже 90 млн грн: 57 млн грн - ПАТ "Черкасиобленерго", 30 млн грн - ПАТ "Укргазвидобування", 1,4 млн грн - НАЕК "Енергоатом", - повідомляє НАБУ.

Також зазначається, що крім згаданих обленерго, триває позовна робота Бюро з низки інших, на яких детективи НАБУ викрили схожі корупційні схеми: перерахування коштів за поставлену і спожиту електроенергію відбувається не безпосередньо постачальнику, а через приватну компанію-посередника.

Також читайте: У 22 з 81 справи НАБУ в судах розгляд не розпочато. ІНФОГРАФІКА

Загалом, НАБУ ініціювало судові позови, якими вимагає визнати недійсними угоди підприємств паливно-енергетичного комплексу майже на 1 млрд грн.

"Півтора року розслідувань НАБУ показали, що корупція на підприємствах ПЕК є наймасштабнішою серед усіх сфер державної економіки: і через унікальність підприємств, і через кількість залучених у корупційні схеми осіб, і через розмір збитків. За попередніми оцінками, сукупний розмір збитків від злочинів, пов'язаних із діяльністю підприємств ПЕК, становить 11,18 млрд грн", - зазначають у прес-службі НАБУ.

Зазначається, що в галузевому розрізі найбільше від корупції потерпають підприємства, що займаються видобутком нафти і газу, електроенергетичні й атомні компанії. Наприклад, детективи НАБУ розслідують обставини скоєння злочину із незаконного заволодіння майном (нафтою) та коштами ПАТ "Укрнафта" (50% +1 акція належать державі) на загальну суму понад 7 млрд грн. Корупційна схема, що діяла на підприємстві у 2015 році, полягала у продажу нафти заздалегідь визначеним компаніям, а ті "забували" за неї розрахуватися, - йдеться в повідомленні.

Корупція на енергопідприємствах є наймасштабнішою серед усіх галузей економіки, - НАБУ 01