Цензор.НЕТ

04.09.17 17:08

МЗС про ядерне випробування КНДР: "Україна готова приєднатися до більш рішучих дій міжнародної спільноти"

Україна засуджує ядерні випробування, проведені напередодні КНДР, і закликає Північну Корею відмовитися від випробувань ядерної зброї і повернутися до діалогу з міжнародною спільнотою.

кндр

Про це йдеться у заяві МЗС України щодо ядерного випробування, проведеного в КНДР 3 вересня, передає Цензор.НЕТ.

"Україна якнайсуворіше засуджує ядерне випробування, проведене 3 вересня в КНДР, яке в поєднанні з агресивною програмою створення балістичних ракет становить реальну загрозу безпеці вже не лише сусіднім країнам, а й світовій спільноті. Україна, яка добровільно відмовилася від свого третього за величиною ядерного запасу та стратегічних засобів доставки, розцінює останні дії Пхеньяну як свідомий, авантюрний і провокативний крок. Учергове доводиться із жалем констатувати, що дії керівництва Північної Кореї прямо і цинічно суперечать численним резолюціям Ради Безпеки ООН. Україна закликає Пхеньян відмовитися від будь-яких демонстрацій сили та негайно припинити, відповідно до міжнародного права, всі випробування ядерної зброї, а також без передумов відновити конструктивний міжнародний діалог з метою повної, незворотньої й контрольованої відмови від програм ядерної і ракетної зброї. Україна готова приєднатися до більш рішучих дій міжнародної спільноти, зокрема з використанням важелів у РБ ООН, для протидії подальшим ядерним і ракетним загрозам", - сказано в повідомленні.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Японія виступила за термінове скликання Радбезу ООН через ядерне випробування КНДР


"З метою зміцнення режиму нерозповсюдження ядерної зброї закликаємо РБ ООН провести детальне експертне дослідження розвитку північнокорейської ядерної та ракетної програм у контексті виявлення можливої іноземної допомоги Пхеньяну в цій сфері", - акцентували в МЗС України.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики