Цензор.НЕТ

08.09.17 09:43

Навчання "Захід-2017": у Міноборони Білорусі розповіли про запланований сценарій і цілі

Навчання військ Білорусі та Росії "Захід-2017" відбудуться з 14 по 20 вересня на білоруській території і в трьох областях РФ.

учения

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє DW.

"Північні" - Союзна держава Білорусі і Росії - будуть протистояти агресії "Західних" - вигаданим країнам Весбарія, Лубен і Вейшнорія, "зацікавленим у дестабілізації ситуації". Такий сценарій вересневих навчань "Захід-2017", анонсований міністерствами оборони РБ і РФ. Весбарія і Лубен розташовані в Балтійському регіоні, включаючи Сувалкський коридор, що веде з Білорусі до Калінінграда. Вейшнорія розташована на території, яку займає Гродненська область.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": "Захід-2017": генерали НАТО і РФ обговорили білорусько-російські навчання. ФОТО

Незалежні експерти відзначають, що союзні Білорусь і Росія запланували розіграти сценарій протидії не тільки загрозі, що виходить нібито з країн НАТО, а й із заходу РБ, де проживає більша частина білоруських поляків. У той же час офіційно було оголошено, що в процесі розробки плану навчань "мався на увазі умовний противник, який не має стосунку до конкретного регіону".

"У Білорусь і Калінінградську область Росії проникли екстремістські групи для проведення терактів. Незаконні формування мають зовнішню підтримку - озброєння і військову техніку з повітря і моря. Для нейтралізації противника, зупинення відходу по морю і блокування повітряних каналів у район спецоперації будуть перекинуті сухопутні сили за сприяння ВВС, ППО і ВМФ", - розкривають військові відомства Білорусі та Росії план вересневих навчань.

Навчання Захід-2017: у Міноборони Білорусі розповіли про запланований сценарій і цілі 01

"Республіка Білорусь прагне не допустити розв'язання збройного конфлікту, а РФ надає їй політичну підтримку, фінансову, військово-технічну і військову допомогу", - пояснює білоруське Міноборони.

"На цьому тлі в Західному військовому окрузі Росії будуть проведені тактичні навчання антитерористичної спрямованості з підрозділами збройних сил, МВС, ФСБ, МНС і Федеральної служби військ національної гвардії РФ", - додає російське Міноборони.

Мета маневрів "Захід-2017", як офіційно заявили обидві сторони, - координація дій штабів регіонального угруповання військ "в інтересах забезпечення військової безпеки Союзної держави".

Читайте також: Міністр оборони ФРН про навчання "Захід-2017": Росіяни демонструють силу. Кількість військових - понад 100 тисяч

Кількість військ і бойової техніки

Навчання відбудуться в два етапи. На першому буде завершена підготовка військ "для ізоляції районів дій незаконних збройних формувань і диверсійно-розвідувальних груп противника" і посилене угрупування ВПС і військ ППО для прикриття важливих державних і військових об'єктів. На другому етапі планується "відпрацювати питання управління військами уразі відбиття агресії проти Союзної держави".

За даними Міноборони РФ і РБ, всього в навчаннях 14-20 вересня візьмуть участь 12,7 тис. військовослужбовців. З них на території РБ - 10,2 тис. (7,2 тис. від Білорусі і 3 тис. від Росії). Будуть задіяні близько 70 літаків і вертольотів, близько 680 одиниць бойової техніки, з них - 250 танків, до 200 знарядь, реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) і мінометів, а також 10 кораблів.

Полігони "Заходу-2017"

Щоб виключити напруженість у відносинах з сусідніми країнами, "було віддано перевагу полігонів, які перебувають на значній відстані від держкордону", зазначили в міністерстві оборони РБ.

Для практичних дій в Білорусі обрані 7 майданчиків - полігони Лепельський, Борисовський, Лосвіда, Осиповичський, полігони ВПС і ППО Ружанський і Доманове, а також ділянку місцевості "Дретунь". Ніяких інших навчань у цей період на території Білорусі проводитися не буде.

У Росії маневри відбуватимуться на 3 полігонах - Лузькому і Струги Червоні в Ленінградській і Псковській областях, а також на полігоні Правдинському в Калінінградській області.

"Суто оборонний характер"

За офіційною інформацією, навчання "крім антитерористичної спрямованості мають суто оборонний характер, їх проведення не несе ніякої загрози ні для європейської спільноти в цілому, ні для сусідніх країн".

Також читайте: Лукашенко про навчання "Запад-2017": Нападати ні на кого не збираємося. Є спільна група Білорусі і Росії: ми її будемо вчити воювати

Кількість залучених військ і військової техніки, кількість вильотів літаків на навчаннях не перевищує рівень, який підлягає обов'язковому спостереженню і встановлений Віденським документом 2011 року, наголосила Росія і запросила відвідати заключний етап спільних стратегічних навчань "Захід-2017" на полігоні Лузький керівництво оборонних відомств та представників військово -дипломатичного корпусу низки зарубіжних держав.
Білорусь в свою чергу також повідомила, що направила запрошення для спостереження за навчаннями в ООН, ОБСЄ, НАТО, СНД, ОДКБ, а також представникам військово-дипломатичного корпусу іноземних держав, акредитованих при посольствах у РБ.

Білоруська сторона запевнила, що після закінчення маневрів "у термін до 30 вересня особовий склад, озброєння, військова та спеціальна техніка Збройних Сил Республіки Білорусь повернуться до пунктів постійної дислокації, а військові частини і підрозділи Збройних Сил Російської Федерації залишать територію Білорусі".

Нагадаємо, навчання "Захід-2017" будуть проходити на території Білорусі з 14 по 20 вересня. За даними російської та білоруської сторони, в них візьмуть участь 12 700 військових. Водночас деякі члени НАТО вважають, що насправді до маневрів можуть залучити до 100 тисяч військовослужбовців. Якщо чисельність особового складу на навчаннях виявиться понад 13 тисяч осіб, то, відповідно до Віденського документа ОБСЄ, країни-організатори повинні будуть допустити на навчання іноземних спостерігачів.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики