Цензор.НЕТ

20.09.17 17:30

Президент Болгарії Радев обговорив із Порошенком питання вивчення болгарської мови в Україні

Президент Болгарії Румен Радев сподівається, що для болгар, які мешкають в Україні, не буде жодних обмежень у вивченні рідної мови після ухвалення Верховною Радою закону "Про освіту".

радев

Про це повідомили в прес-службі президента Болгарії за підсумками його зустрічі в Нью-Йорку з Президентом України Петром Порошенком, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Болгарія очікує, що права наших співвітчизників в Україні з вивчення ними рідної болгарської мови будуть дотримані. Ми домовилися з українським президентом, що не буде ніяких обмежень з вивчення болгарської мови, як у кількісному плані, так і в якісному", - зазначив болгарський президент.

Читайте також: Клімкін готовий зустрітися з парламентарями Угорщини, які засудили закон про освіту

Глава української держави, в свою чергу, запевнив свого болгарського колегу, що "в разі надходження скарг на обмеження прав болгар, які мешкають в Україні, реакція президента України буде негайною". Порошенко підкреслив також, що в процесі децентралізації влади в Україні не буде вжито ніяких заходів з адміністративного розділу історично сформованого Болградського району Одеської області.

Нагадуємо, 5 вересня Верховна Рада 255 голосами ухвалила закон "Про освіту", який, зокрема, регулює питання використання української мови у сфері освіти.

Читайте також: У жодній з країн, які стурбовані новим законом про освіту, немає української школи, - Гриневич

Зокрема, закон передбачає перехідний період для дітей, що вступили на навчання до 1 вересня 2018 року і зараз навчаються мовами нацменшин, до 1 вересня 2020 року. З 1 вересня наступного року дошкільну і початкову освіту діти можуть отримувати мовою відповідної національної меншини, при цьому паралельно вивчаючи державну.

З 5 класу діти національних меншин почнуть навчатися державною мовою, а мову нацменшин вивчатимуть як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшин належить до мов Європейського Союзу, також можливо викладання нею однієї або декількох дисциплін.

Офіційні органи низки країн, які мають велику діаспору в Україні, висловили протест з приводу ухвалення цього закону.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики