Цензор.НЕТ

27.09.17 23:55

400 тис. дітей національних меншин навчаються в 735 школах в Україні, - Гриневич

В Україні 400 тисяч дітей - представників національних меншин - навчаються в 735 навчальних закладах відповідного профілю.

гриневич

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявила міністр освіти і науки Лілія Гриневич в ефірі "112 Україна", коментуючи закон "Про освіту".

"У нас всього 400 тис. дітей національних меншин, що навчаються у 735 навчальних закладах. Наприклад, румунську мову вивчають з 400 тисяч більше 16 тисяч дітей. Сьогодні функціонує 75 загальноосвітніх навчальних закладів з навчанням румунської мови", - зазначила міністр.

Міністр також пояснила, як буде проходити процес навчання для дітей національних меншин згідно з новим законом. "На кожному етапі навчання по мірі того, як дитина стає готовим і має достатній рівень державної мови включається вивчення окремих предметів державною мовою, а частина предметів продовжує вивчатися мовою меншин. І зрозуміло: чим менше дитина, тим більше предметів на мовах меншин, чим більше його готовність - можна залучати предмети державною мовою... Ми, на превеликий жаль, у частині з мовами національних меншин шкіл маємо таку ситуацію, де українська мова є тільки 2 години на тиждень, коли вона вивчається як предмет", - додала Гриневич.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Наша держава - наші закони": в Чернівцях закликали румунів не спекулювати на мовному питанні. ФОТОрепортаж

Нагадаємо, 5 вересня Верховна Рада прийняла закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть до школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", прийнятий Верховною Радою.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики