Цензор.НЕТ

04.10.17 08:15

Лавров звинуватив адміністрацію Обами в погіршенні російсько-американських відносин

Москва сподівається на вихід російсько-американських відносин із глухого кута, готова шукати шляхи їх оздоровлення.

лавров

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на РІА "Новости", про це заявив у інтерв'ю газеті "Аш Шарк Аль-Аусат" голова МЗС РФ Сергій Лавров.

"Надія на вихід співпраці з нинішнього штучно створеного тупика є, але майбутнє відносин залежить не тільки від нас, але й від американської сторони", - сказав він.

"Росія відкрита до того, щоб разом із новою адміністрацією США шукати шляхи оздоровлення відносин, спираючись на принципи взаємної поваги і врахування інтересів один одного. Поки, на жаль, двосторонні зв'язки залишаються заручником розборок в американському істеблішменті", - додав російський міністр.

За його словами, в тому, що російсько-американські відносини опустилися на нинішній низький рівень, немає провини Росії.

"Це прямий наслідок політики адміністрації (колишнього президента США - ред.) Барака Обами, яка руйнувала фундамент співпраці, а перед відходом заклала під нього міни довгострокової дії, щоб ускладнити життя своїм наступникам", - зазначив Лавров.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Hewlett Packard дозволила Росії вивчити систему кіберзахисту, яку використовує Пентагон, - Reuters

Він наголосив, що нормалізації діалогу дуже заважає русофобська кампанія в США, зокрема заяви про нібито втручання РФ у президентські вибори в Сполучених Штатах.

"Складається враження, що дехто у Вашингтоні не хоче погоджуватися з волевиявленням американців, намагаючись звалити на нас власні невдачі, безсоромно використовує російську карту в політичній боротьбі", - сказав голова МЗС РФ.

Він вказав, що Москва, своєю чергою, не піддається емоціям, виявляє стриманість і враховує непрості внутрішньополітичні реалії, в яких доводиться працювати новій адміністрації США.

"Але ми не можемо залишати без відповіді такі агресивні кроки, як, наприклад, ухвалення в липні "Акта про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій". Розраховуємо, що здоровий глузд у Вашингтоні все-таки візьме гору і витки конфронтації вдасться зупинити. Ми до неї точно не прагнемо. Розуміємо, що Росія і США як найбільші ядерні держави мають особливу відповідальність за загальну ситуацію у світі, за підтримку глобальної стабільності і безпеки", - сказав Лавров.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики