Цензор.НЕТ

07.10.17 13:27

Порошенко підписав закон, яким створюються умови для мирного врегулювання ситуації на Донбасі

Президент України Петро Порошенко підписав Закон № 2167-VIII "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", прийнятий Верховною Радою 6 жовтня.

подписание

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба глави держави.

Закон визначає, що Україна у прагненні до відновлення територіальної цілісності залишається відданою мирному врегулюванню ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей на основі принципів та норм міжнародного права і Статуту ООН. Також у законі зазначено, що суверенітет України поширюється на всю її територію, яка в межах міжнародно визнаного кордону є цілісною і недоторканною.

"Відповідальне голосування більшості допоможе нашій армії й надалі тримати оборону з мінімумом жертв, а дипломатам - посилити міжнародний тиск на Росію", - підкреслив глава держави у зверненні у зв'язку з прийняттям закону та зазначив, що цим документом на один рік продовжується дія раніше прийнятого закону.

Глава держави нагадав, що ще під час першого ухвалення три роки тому чимало представників політичних сил "лякали жахіттями" щодо цього закону. "Та жоден, наголошую, жоден негативний прогноз за ці три роки не справдився", - підкреслив Порошенко.

Читайте також: У Кремлі розкритикували законопроект про деокупацію Донбасу: Називати Росію агресором неприйнятно

"І тоді, і тепер можливість виконання закону жорстко обумовлена низкою вимог до Росії як агресора та окупанта та до її маріонеткових режимів. Насамперед - вимогою про виведення російських військ, незаконних збройних формувань, виведення військової техніки з території України, і нормою про відповідність політичних процесів стандартам ОБСЄ", - наголосив Президент.

Він також зауважив, що, за словами спецпредставника глави держави у Мінській групі Ірини Геращенко, росіяни не приховували своїх сподівань на провал голосувань у Верховній Раді щодо Закону "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей", бо "це розв'язало б їм руки на лінії зіткнення і допомогло б скинути тягар санкцій".

Закон створює і необхідні умови для розгортання в окремих районах Донецької та Луганської областей миротворчої операції ООН, зокрема з урахуванням Постанови Верховної Ради України від 17 березня 2015 року № 253-VIII "Про схвалення звернень від імені України до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй та Ради Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки".


Читайте також: МЗС Німеччини позитивно оцінює ухвалення закону про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО

Нагадаємо, Рада прийняла в першому читанні законопроект щодо деокупації Донбасу, а також на рік продовжила закон про особливе місцеве самоврядування ОРДЛО. На знак протесту проти прийняття в першому читанні законопроекту щодо деокупації Донбасу деякі депутати запалили димову шашку. Це було зроблено під час обговорення законопроекту "Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької і Луганської областей" (№7164).

Дивіться також: Закон стосовно Донбасу дає чіткий сигнал всім нашим співвітчизникам на окупованих Росією територіях: Україна повернеться до вас, а ви - до України, - Порошенко. ВIДЕО
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики