Цензор.НЕТ

11.10.17 11:07

Мережі АЗС не доплатили в місцеві бюджети 3,7 млрд грн, - голова Офісу великих платників податків Бамбізов

Деякі мережі АЗС ухиляються від сплати акцизного податку, оформлюючи торгівлю з “пістолета” як гурт, а не як роздріб. Загальна сума донарахування цього податку по галузі становить 3,7 млрд грн.

бензин цены на

Як передає Цензор.НЕТ, про це розповів у своєму блозі на Ліга.нет начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов.

Начальник Офісу не назвав конкретних порушників, але описав дві основні схеми ухилення від сплати податків, якими користуються на деяких АЗС.

Перша, як було вказано, полягає ненарахуванні акцизного податку на реалізовані через мережу АЗС нафтопродукти. Співробітники Офісу розкрили її ще у 2015 році, звіривши дані звітності та виявивши невідповідність на одній із мереж на 2,9 млрд грн. Відтоді за два роки перевірок (2015-2016) співробітники Офісу донарахували в галузі 3,7 млрд грн акцизного податку, але всі ці суми досі оскаржують у судах.

Друга схема полягає в наданні податкової вигоди третім особам шляхом продажу податкових зобов'язань. За словами Євгена Бамбізова, одна з мереж продала зобов'язання на 60 млрд грн ПДВ, ухилившись таким чином від сплати цього податку.

Усі донарахування компанії оскаржують у судах, а поки суди зволікають із рішенням, перееєстровують активи на афілійовані компанії, повідомляє Бамбізов.

Читайте також: У "Галнафтогазі" відклали будівництво скандальної АЗС у Києві і запрошують жителів мікрорайону до діалогу
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики