Цензор.НЕТ

12.10.17 23:09

Окупаційна влада Криму запропонувала затвердити російську мову як єдину обов'язкову в освіті

Окупаційна влада анексованого Росією Криму запропонувала внести поправки в закон про мови на півострові, який зараз готується до прийняття.

язык

У Криму, де Москва називає державними три мови - російську, українську і кримськотатарську - місцевий так званий дорадчий орган "Громадська палата" запропонував підкреслити, що саме російська мова є єдиною з трьох обов'язковою в освіті, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія багато років використовує мовне питання у своїх політичних маніпуляціях, - Клімкін

Як заявив так званий голова "Громадської палати" Криму Григорій Іоффе, "робити висновок про те, що державні мови - це мови, якими має говорити все населення - це велика помилка".

Він також зазначив, що "не можна забувати про добровільність вивчення будь-яких мов, крім російської, яку в обов'язковому порядку вивчають усі, інші мови можуть вивчатися лише добровільно".

Така норма є в законодавстві сусідньої Росії, яку Москва всупереч міжнародному праву насаджує в анексованому Криму.

Також читайте: "Що ви можете зробити як співробітник-лінгвіст? Розкрити правду": ЦРУ запросило на роботу громадян США, які знають російську мову

Росія була серед країн, які розкритикували новий закон про освіту в Україні, який передбачає посилити вивчення державної української мови і зробити її головною мовою освіти, одночасно забезпечивши право меншин на навчання своїми мовами не на шкоду українській.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики