Цензор.НЕТ

22.10.17 19:18

З фондів Львівської галереї мистецтв зник 621 експонат

З фондів Львівської галереї мистецтв зник 621 музейний експонат - скульптури, старовинні книги, картини, цінні монети і меблі.

лги

Про це повідомив директор Львівської галереї мистецтв Тарас Возняк, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ZAXID.NET.
"Коли ми взимку виявили зникнення стародруків, ми розпочали детальну інвентаризацію усіх музейних фондів. Виявилось, що загалом не вистачає 621 твору мистецтва різних періодів, починаючи з XVI століття і закінчуючи XX століттям. Мені по пам'яті важко сказати, скільки яких мистецьких творів зникло і якось розділити їх на групи, але я точно знаю, що найбільшої кількості експонатів не дорахувалися у фондосховищі Олеського замку", - сказав Тарас Возняк.

Читайте також: Переданий в заставу музей на Харківщині з картинами Пікассо та Малевича повернули громаді

"Для мене як директора галереї ця інвентаризація і її результати важливі не стільки, щоб когось карати - це робота правоохоронців. Мені вся ця історія проказала реальну картину того, що робиться в галереї, та що варто змінити, щоб таких ситуацій більше не було. Наразі ми лише кількісно оцінили, чого бракує. Далі ми будемо працювати над виявленням підмін автентичних експонатів копіями. Тобто ми ще маємо виявити, чи серед предметів, які є в наявності, нема фальшивок", - додав Тарас Возняк.

Також читайте: Музей Революції гідності в Києві з'явиться не раніше, ніж через 5-7 років, - директор Пошивайло

Нагадаємо, у січні стало відомо, що з фондів Львівської галереї мистецтв зникло близько сотні стародруків. Після підрахунку з'ясувалося, що викрадено понад 220 стародруків, серед яких і один з двох примірників "Апостола" Івана Федоровича, датований 1574 роком. Тоді поліція порушила кримінальне провадження за ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики