Цензор.НЕТ

30.10.17 17:50

У 2017 відкрили вісім проваджень щодо хабарів у вишах, суми - від 2,5 тис. грн до 5 тис. доларів, - прокурор Києва Говда

Переважно вимагають хабара за зняття заборгованості та відновлення на навчання, під час складання іспитів, захистів курсових і дипломних робіт.

говда

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Укрінформу" заявив прокурор Києва Роман Говда.

А гроші, за його словами, вимагають не тільки викладачі і лаборанти, а й керівники та заступники керівників вишів.

"Цього року ми порушили вісім кримінальних проваджень за фактом корупції у вищих навчальних закладах столиці. До суду направили справу стосовно директора Інституту психології імені Костюка Національної академії педагогічних наук, який хотів 5 тисяч доларів за працевлаштування в інститут на посаду лаборанта і сприяння в захисті кандидатської дисертації. Також триває судовий розгляд справи щодо асистента кафедри управління Київського національного економічного університету імені Гетьмана, який вимагав 13 тисяч гривень за вступ до університету", - розповів Говда.

Також читайте: Співробітники трьох вишів за хабарі влаштували фіктивні курси для відрахованих іноземців, - прокуратура. ФОТО

Він також дав пораду тим студентам, від яких у вишах вимагають хабарі: "У більшості випадків - це підслідність Нацполіції, тому студентам варто писати заяви в поліцію. Але повідомити про це можна і на "гарячу лінію" столичної прокуратури або СБУ. Хабарництво у ВНЗ досить латентне і за межі аудиторії майже не виходить. Тому рівень боротьби з корупцією у цій сфері в першу чергу залежить від активності самих студентів".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики