Цензор.НЕТ

01.11.17 14:32

Мін'юст повністю погасив борги за рішеннями ЄСПЛ, які ухвалювалися в 2008-2013 роках

Міністерство юстиції за 3,5 року повністю погасило борги перед українськими громадянами за рішеннями Європейського суду з прав людини, більшість з яких були ухвалені в період з 2008 по 2013 роки.

еспч

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це повідомив заступник Міністра юстиції України - Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.

За його словами, українській державі у спадок від попередньої влади залишилися більше 3000 рішень Європейського суду з прав людини на користь українських громадян, які роками ігнорувалися владою.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": ЄСПЛ проти України: відсутність судової повістки порушує права людини

"Здебільшого - це типові справи щодо невиконання державою рішень національних судів. Ці рішення ЄСПЛ виносилися на підставі того, що попередні влади в країні впродовж 20 років приймали популістські закони, які стосувалися пільг для чорнобильців, афганців та дітей війни, введення мораторію на виконання певними суб'єктами рішень національних судів. Це законодавство не було підкріплено фінансовою спроможністю держави виконувати взяті на себе зобов'язання. Така ситуація і стала причиною того, що ЄСПЛ порушував справи за поданнями тисяч українців і виносив рішення про стягнення з України відповідної заборгованості", - зазначив Іван Ліщина.

Починаючи з 2014 року, вперше за роки незалежності, Міністерство юстиції розпочало масштабну роботу з врегулювання такого роду справ. За цей час кошти за позовами ЄСПЛ були виплачені українським громадянам у повному обсязі.Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики