Цензор.НЕТ

02.11.17 13:10

Новий варіант резолюції ООН щодо Криму розглядає Росію як окупанта, - "КримSOS"

Одним із головних досягнень оновленого варіанту резолюції ООН щодо Криму слід вважати закріплений у документі юридичний статус Росії як окупанта на півострові, вважає координаторка громадської ініціативи "КримSOS" Таміла Ташева.

оон

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії.

"У документі зафіксовано той факт, що між Росією та Україною триває збройний конфлікт. Це дуже важливо, оскільки Москва досі стверджує, буцімто в Україні - внутрішній конфлікт. Крім того, в резолюції тепер чітко зазначено, що у Росії немає юрисдикції в Криму, а тільки право держави-окупанта забезпечити життєдіяльність людей, не вносячи свої правила. Тому всі рішення, які там ухвалюють, серед іншого й щодо політв'язнів, є нікчемними", - зазначила правозахисниця.

Також читайте: Проект резолюції ООН щодо Криму містить багато нових вимог до Росії, - Єльченко

Україна внесла до секретаріату Третього комітету Генасамблеї ООН, який займається соціальними, гуманітарними й культурними питаннями, оновлену резолюцію з прав людини в Криму. Про це повідомив постійний прес-секретар представництва України при ООН Олег Ніколенко.

У новому документі серед іншого є вимога до Росії виконати тимчасові заходи наказу Міжнародного суду ООН про скасування заборони Меджлісу кримськотатарського народу і забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами.
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики