Цензор.НЕТ

03.11.17 11:20

Проблема українців у тому, що тих, хто готовий жити за правилами, значно менше любителів винятків, - кандидат у судді ВС Кравчук

Правова держава може бути побудована тільки тоді, коли її громадяни мають інстинкт нетерпимості до правопорушень.

кравчук судья

Таку думку висловив в інтерв'ю Цензор.НЕТ один із кандидатів на посаду судді у Верховному суді України Володимир Кравчук.

Розмірковуючи на тему ментальних особливостей українського суспільства, він зазначив, що Україна - гіпердемократична країна, але часто ми не цінуємо якість того, що маємо.

"Проблема в тому, що людей, які готові жити за правилами, значно менше, аніж тих, хто прагнуть мати для себе винятки. З часом винятки стають правилом, а правила, яких не дотримується більшість, зникають", - сказав Кравчук.

Читайте також: Верховний Суд задовольнив заяву заступника Генпрокурора про застосування "закону Савченко" до засуджених довічно

На доказ сказаного він навів один із прикладів того, як це відбувається.

"Коли людина їде містом, а її обганяють з правого боку смугою для громадського транспорту, вона сприймає це за неподобство. А коли це буде сьомий чи десятий випадок, то й вона перелаштується на цю смугу. Бо спрацьовує громадський інстинкт. Всі так роблять, і я буду!" - пояснив кандидат у судді ВС.

Замість цього, на його думку, повинен виробитися інший громадянський інстинкт: нетерпимість до правопорушень.

"Кожен повинен бути захисником правопорядку в зоні своєї видимості. Тільки так може бути побудовано правову державу", - резюмував Кравчук.

Читайте також: Верховний Суд може запрацювати до 2018 року: залишилася фінальна стадія, - Петренко

Повний текст інтерв'ю з кандидатом в судді ВС Володимиром Кравчуком читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики