Цензор.НЕТ

13.11.17 10:30

Судді нового Верховного Суду - наш шанс на відновлення справедливості в країні, - глава ВККС Козьяков

Суспільство отримало новий Верховний суд в результаті відкритого конкурсу. Можна не називати це успіхом. Назвемо це першим результатом. Дочекаємося першої тисячі рішень суддів нового Верховного Суду.

козьяков

Про це в своєму блозі на УП написав голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) Сергій Козьяков, передає Цензор.НЕТ

"Чотири роки тому мало хто з нас міг би собі уявити, які зміни відбудуться в Україні і як складеться наша доля. Серед іншого, і ті люди, які сьогодні склали присягу судді нового Верховного Суду (ВС) і прізвища яких потрапили в текст указу президента про призначення суддів у ВС. Навіть якщо в мріях вони бажали коли-небудь обійняти таку високу посаду, то навряд чи розраховували, що це станеться так, як сталося зараз - в результаті конкурсу, з онлайн-трансляцією їхніх діалогів із членами Вищої кваліфікаційної комісії , вивченням під мікроскопом кожного факту біографії і публікацією повного досьє в інтернеті. Можливо, якби деяким з переможців конкурсу чотири роки тому показали майбутнє, вони б зареклися брати участь у цьому заході. Найбільше здивувалися б переможці - вихідці з адвокатури та наукового середовища. Адже тоді у них зовсім не було права претендувати на мантію судді ВС, оминаючи 15 років трудових буднів судді нижчої інстанції або роботи в КСУ. Здивувалися б і майбутні члени ВККС, дізнавшись, який обсяг роботи їм належить зробити. Здивувалися б і критики конкурсу - тому, що вони отримають немислимі раніше можливості критикувати реформаторів і зміни, за які самі ратували", - заявив він.

Читайте також: Вища кваліфікаційна комісія 14 листопада проведе співбесіди із суддями апеляційних судів. Перелік

"Найголовніше досягнення конкурсу - можливість повірити кожному талановитому, гідному юристу, що він може скористатися соціальним ліфтом і претендувати на посаду судді Верховного Суду шляхом участі в абсолютно відкритому, прозорому конкурсі і бути в ньому успішним. Адже раніше розчарування в державному механізмі проведення кадрових процедур само по собі не давало можливість організувати нормальну конкуренцію і вибрати кращих із кращих. У процесі реалізації судової реформи держава отримала дійсно новатор ський, потужний, ефективний механізм відбору професіоналів. І зможе застосовувати його в подальшому в інших конкурсах на заняття найважливіших посад не тільки в судовій системі", - акцентував Козьяков.

"Велике бачиться на відстані. У запалі конкурсно-відбіркових процедур ми не завжди помічаємо, як швидко змінюється навколишня дійсність, як за "принципом доміно" одні зміни тягнуть інші. В судовій системі вдалося провести за європейськими і світовими мірками безпрецедентний за масштабами і відкритості конкурс. Він, можливо, і не ідеальний (з точки зору критиків) - але цілком може стати еталоном для інших конкурсів, що проводяться в країні. Товариство отримало новий Верховний Суд в результаті відкритого конкурсу. Можна не називати це успіхом. Назвемо це першим результатом. Дочекаємося першої тисячі рішень суддів нового Верховного Суду. Судді нового ВС - частина суспільства. Вони частина нас. Будемо хвилюватися за них. Будемо на них сподіватися. Тому що вони - наш шанс на відновлення справедливості в країні, в якій ми живемо", - резюмував глава ВККС.

Також читайте: Із 700 кандидатів у судді 301 є помічником судді, - ВККС. ІНФОГРАФІКА

Нагадаємо, для участі в конкурсі на посади суддів ВСУ подали документи 846 кандидатів. Протягом 14-25 вересня 2017 року Вища рада правосуддя розглянула 120 матеріалів щодо внесення подань президенту України про призначення на посади суддів Касаційного господарського, Касаційного адміністративного, Касаційного кримінального, Касаційного цивільного судів у складі Верховного Суду.

29 вересня Вища рада правосуддя оголосив рішення, рекомендувавши президентові України 111 кандидатів для призначення на посади суддів Верховного Суду.

11 листопада 2017 року, в столичному Кловському палаці відбулася урочиста церемонія приведення суддів нового Верховного Суду до присяги.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики