Цензор.НЕТ

20.11.17 16:24

Банки в процесі ліквідації задекларували півтора мільярда доходу, - Бамбізов

За результатами 9 місяців 2017 року найбільші суми податку на прибуток задекларували банки, що перебувають у процесі ліквідації.

налоги

Про це написав у своєму блозі на Ліга. net начальник Офісу великих платників податків Євген Бамбізов.

За його словами, "сума задекларованого податку на прибуток у всіх фінансових установах, які стоять на обліку в Офісі, становить 1,98 млрд грн. З них 80% - 1,56 млрд грн - це задекларовані зобов'язання банків, які перебувають під управлінням Фонду гарантування вкладів фізичних осіб".

Така практика декларування не сприяє наповненню бюджету, вона тільки збільшує зростання податкового боргу платників перед державою, пише Бамбізов. За його словами, ці суми так і залишаться на папері і ніколи не будуть виплачені, оскільки ліквідаційні банки не зобов'язані сплачувати податки і збори - крім тих, які безпосередньо пов'язані з проведенням ліквідаційної процедури. Більш того: їхня діяльність взагалі ніяк не пов'язана з отриманням прибутку.

В результаті, за неповний 2017 рік банки в ліквідації "заборгували" 5,069 млрд грн - 30% всього податкового боргу по Офісу великих платників податків.

Погана статистика - не єдиний результат відсутності законодавчого вирішення проблеми. "Для держави ці показники - удар по іміджу, - пише Бамбізов, - оскільки розмір податкового боргу є одним із показників платоспроможності держави, в тому числі - при вирішенні питання надання йому міжнародного кредиту".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики