Цензор.НЕТ

28.11.17 08:07

Україна передала генсеку ООН офіційний лист щодо справи Сущенка. ДОКУМЕНТ

Постійне представництво України при ООН передало Генсеку лист від МЗС України, в якому висловлюється протест щодо продовження терміну позбавлення волі в РФ журналісту Роману Сущенку, незаконно заарештованому в Москві.

фейгин сущенко

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє "Укрінформ".

"Буду вдячний за Вашу допомогу в поширенні цього листа як документа Генеральної Асамблеї відповідно до пункту (с) пункту 72 порядку денного 72-ї сесії, а також документа Ради Безпеки", - наголошується в зверненні глави Української місії.

У документі також міститься текст коментаря МЗС України про продовження на два місяці строку тримання під вартою Романа Сущенка.

Читайте також: Сущенку "обіцяють" 20 років, щоб домогтися визнання провини, - Фейгін

"Суд укотре відмовив захисту у зміні запобіжного заходу щодо Романа Сущенка на інший, не пов'язаний з утриманням під вартою, що свідчить про тиск на нього та упередженість російських судових органів", - підкреслюється в заяві.

Закритий режим судового засідання, відхилення судом клопотання про допуск консула до участі в судовому засіданні як громадського захисника, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом Російської Федерації, "підтверджують цілеспрямований політичний характер" справи проти Романа Сущенка.

"Закликаємо світову спільноту, міжнародні правозахисні інститути та Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ вжити всіх можливихправових та політичних заходів з метою звільнення і повернення в Україну громадянина України - журналіста Романа Сущенка", - наголошується в документі, відправленому на ім'я Генерального секретаря ООН.

Також читайте: Закликаємо світову спільноту зробити все можливе для звільнення Сущенка, - МЗС України
Україна передала генсеку ООН офіційний лист щодо справи Сущенка 01Україна передала генсеку ООН офіційний лист щодо справи Сущенка 02

Нагадаємо, 27 листопада 2017 року Московський міськсуд, продовжив термін арешту журналісту Роману Сущенку ще на два місяці - до 30 січня 2018 року.

ФСБ РФ 30 вересня минулого року в Москві затримала кореспондента українського агентства "Укрінформ" у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Його назвали "співробітником української розвідки", який нібито "цілеспрямовано збирав відомості про діяльність збройних сил і військ національної гвардії Російської Федерації, що становлять державну таємницю".

Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею "шпигунство".

Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики