Цензор.НЕТ

28.11.17 12:51

Варшава надіслала Москві ноту протесту у зв'язку з вигнанням польського історика, - МЗС

Генрик Глембоцький - доктор наук, науковий співробітник Ягеллонського університету.

глембоцкий

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реаліі в МЗС Польщі повідомили, що передали ноту протесту російській стороні з приводу вигнання з Росії польського історика Генрика Глембоцького.

"Варто зазначити, що наукова діяльність професора Генрика Глембоцького має на меті нормалізувати відносини між Польщею та Росією. Безпідставне вигнання польського вченого є ще однією ланкою в антипольській пропагандистській кампанії, що здійснювалася російською стороною протягом декількох місяців, і ще одним підтвердженням того, що політичний діалог між нашими країнами ускладнюється через односторонню діяльність російської сторони", - йдеться в заяві польського МЗС.

Читайте також: Польський історик Глембоцький про можливу причину свого видворення з РФ: "Я розповідав, що за наказом Сталіна і Єжова НКВС убило не менше 111 тисяч поляків"

У документі польська сторона заявляє, що "збереження вільних контактів і забезпечення необмеженого діалогу польських і російських істориків, людей науки і культури має особливу цінність, яку ми повинні захищати, а не обмежувати адміністративно".

До цього в Інституті національної пам'яті Польщі повідомили, що ФСБ Росії затримала і вигнала з країни польського історика Генріка Глембоцького. За даними польської сторони, це сталося в Москві 24 листопада, коли вчений виходив з потягу. ФСБ вручила йому розпорядження про те, що він повинен покинути територію Росії протягом 24 годин. У російському МЗС раніше заявили, що вигнання польського історика стало відповіддю на "недружній акт Варшави".

Глембоцький прибув у Росію 14 листопада, 22-23 листопада він провів в офісі петербурзького відділення "Меморіалу" і Польському інституті в Санкт-Петербурзі відкриті лекції, присвячені долі поляків і річниці "польської операції" НКВС у період Великого терору 1937-1938 років.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики