Цензор.НЕТ

28.11.17 18:04

Проект швидкісного залізничного сполучення Київ-Одеса потребуватиме інвестицій у розмірі 540-840 млн євро, - Омелян

Проект облаштування швидкісного залізничного сполучення Київ-Одеса є економічно обґрунтованим і потребуватиме інвестицій у розмірі близько EUR540-840 млн.

поезд одесса-киев

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"На 200% упевнений, що пасажирський потік буде", - сказав він у ході "інфраструктурного дня" в Європейській бізнес-асоціації у вівторок.

За його словами, дістатися з Києва до Одеси можна буде за дві години, а ціна квитка в 500-700 грн буде конкурентоспроможною.

В.Омелян уточнив, що оптимальним є маршрут уздовж автотраси Київ-Одеса, де держава вже має землю.

За оцінками міністра, будівництво кілометра шляху обійдеться в EUR1-2 млн, що дозволяє грубо оцінити будівництво всієї дороги в EUR500-800 млн. В.Омелян додав, що ще близько EUR10 млн коштуватиме один швидкісний потяг, яких потрібно чотири для організації нормального руху.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Тарифи на вантажні перевезення не повинні підніматися в 2018 році, - Ляпіна

Він підкреслив, що по новій дорозі доцільно також буде організувати перевезення вантажів, в чому зацікавлені як вантажовідправники, так і потенційні міжнародні оператори портів, з якими веде переговори України.

В.Омелян додав, що згодом можна з'єднати цю дорогу зі Львовом і Європою, створивши новий швидкісний залізничний маршрут.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики