Цензор.НЕТ

20.02.18 15:24

"Ні - суддям Майдану в новому суді!", - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів. ФОТОрепортаж+ВІДЕО

У річницю загибелі Героїв Небесної Сотні, 20 лютого, під стінами Вищої кваліфікаційної комісії суддів відбулася акція за участю сімей Героїв Небесної Сотні. Сім'ї, їхні адвокати та представники Громадської ради доброчесності вимагали, щоб ВККС скасувала зміни до власних положень, якими, як заявляють активісти, вона дає можливість залишитися на посадах суддям Майдану.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 01

Портрети Героїв Небесної Сотні розмістили на сходинках біля входу до Вищої кваліфікаційної комісії суддів

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 02
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 03

Як заявляють представники сімей Героїв Небесної Сотні та їхні адвокати, минулого тижня ВККС внесла зміни до положень про кваліфікаційне оцінювання суддів. "Відповідно до них, Комісія залишає за собою право не враховувати, що судді і кандидати на посаду судді ухвалювали в минулому очевидно неправосудні рішення, зокрема під час Майдану. Раніше Громадська рада доброчесності мала право "ветувати" таких суддів, а щоб подолати вето, ВККС мала проголосувати 11 із 16 голосами. За новими змінами, ВККС скасовує можливість вето громадськістю одіозних суддів і дає собі право ігнорувати їх недоброчесність, якщо тільки їх не притягли до відповідальності іншим рішенням суду. Це дозволить суддям Майдану і далі працювати на своїх посадах і успішно уникати відповідальності", - йдеться в заяві.

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 04
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 05
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 06
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 07

Під час акції члени сімей Героїв Небесної Сотні розставили на сходах ВККС символічний меморіал зі свічок і фото загиблих, щоб нагадати їм про надзвичайно високу ціну, яку заплатило суспільство за можливість зрушити реформи з місця. Потім родичі Героїв Небесної Сотні та їхні адвокати увійшли в будівлю Комісії.

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 08

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 09Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 10
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 11

В акції взяли участь Володимир Бондарчук, голова громадської організації "Сім'я Героїв Небесної Сотні", син загиблого на Майдані Сергія Бондарчука, Володимир Голоднюк, член громадської організації "Сім'я Героїв Небесної Сотні", батько загиблого на площі Устима Голоднюка, Роман Маселко, адвокат сімей Героїв Небесної Сотні, член Громадської ради доброчесності, Віталій Титич, адвокат сімей Героїв Небесної Сотні, координатор Громадської ради доброчесності.

Потім портрети розмістили в холі.

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 12
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 13
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 14

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 15
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 16
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 17
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 18
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 19
Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 20

У свою чергу секретар кваліфікаційної палати ВККС Станіслав Щотка в коментарі журналістам розповів, що заява громадських діячів не відповідає дійсності: "У такому контексті вона дещо емоційна. Комісія зараз працює за процедурою оцінювання суддів на відповідність займаній посаді. У нас є наші нормативні документи. У нормативних документах дозволено подавати нам через Громадську раду доброчесності або безпосередньо зауваження щодо неетичної, недоброчесної поведінки суддів. Ця інформація може бути оформлена у вигляді висновків про невідповідність судді його посаді за критеріями доброчесності або професійної етики. Ми цю інформацію готові приймати і готові з нею працювати. Що просила б Комісія не робити Громадській раді та не робити самим - це не оцінювати судові рішення, які набули чинності на сьогодні. Якщо комусь не подобається рішення, наприклад, Громадській раді, то вони заходять в оцінювання цього рішення. Так було, це було на конкурсі в Верховний суд. Ми мали принципову розмову, що цього ми робити не повинні, ні за законом - стаття 49 про судоустрій і статус суддів про це прямо говорить. Крім того є кілька рекомендацій серйозних європейських судових інституцій. Консультативна Рада європейських суддів у висновках номер 18 про це також говорить, що судове рішення може і має оцінюватися лише в процедурі ревізії, перегляді апеляційного або касаційного. Кому завгодно давати свою оцінку і наполягати на тому, щоб суддя був притягнутий за таке судове рішення, неправильно".

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 21

Владислав Щотка, член ВККСУ

Відповідаючи на запитання журналістів про те, що робити, якщо таке рішення обурює суспільство, Щотка заявив: "Тоді потрібно довести, що його дії були або злочинними, або свавільними, або неправомірними відповідно до закону. У його рішенні може бути така дія, для цього ми маємо і Кримінальний кодекс (стаття 375 винесення завідомо неправосудних рішень). У нас є система органів правопорядку. Так от, цю оцінку має давати прокуратура, очевидно, і інші органи правопорядку. Як я знаю, вчора Горбатюк сказав, що є обвинувальні рішення щодо 16 суддів, які передаються в суди. Є ще багато епізодів стосовно інших суддів, які розслідуються".

На прохання прокоментувати заяву члена Громадської ради доброчесності Наталії Соколенко про те, що "ВККС пропустила в новий Верховний суд суддю Михайла Смоковича, який підтримав суддів Майдану", Щотка відповів: "Я пропоную брати конкретні рішення Комісії, дивитися на ці рішення... Подивімося це рішення, не "я розкажіть", а давайте візьмемо, відкриємо і там все написано, чому так сталося, і подано оцінку цим обставинам. Будь-яка обставина, на мою думку як юриста, має бути доведена, не просто емоційно виказана, їй має бути поставлена ​​обґрунтована оцінка. Якщо, вибачте, в судах вона була спростована, то Комісія не може не взяти це до уваги, тому що для нас рішення судів є обов'язковими. Є речі там, де активісти були абсолютно праві, ми поділяємо їхню точку зору... Ми дали вісім рекомендацій на звільнення суддів за порушення присяги".

Ні - суддям Майдану в новому суді!, - родичі Героїв Небесної Сотні прийшли до Вищої кваліфкомісії суддів 22

Фото, відео - Олег Богачук

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики