Цензор.НЕТ

22.02.18 17:29

Подвиг воїна Жованика у найрезультативнішому бою російсько-української війни досі не визнано Міноборони, - Бутусов. ФОТО

Старший лейтенант 128-ї бригади, колишній охоронець "Приватбанку" Роман Жованик під час Дебальцівських подій провів найрезультативніший бій російсько-української війни і відправив у Москву російського комбрига Алмаза.

Про це пише головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"... Ось він - той, хто поламав кар'єру російському полковнику. Старший лейтенант запасу Роман Жованик, 53 роки, до війни - охоронець "Приватбанку". Три роки тому, 21 січня 2015-го він, комвзводу 128-ї гірсько-піхотної бригади, командував опорним пунктом "Льоха", і саме він дав бій ударній групі найманців під командуванням Алмаза, і саме в цьому бою ворог зазнав найбільших одномоментних втрат у війні - два танки, дві БМП, "Урал" і джип знищено, танк і БМП захоплено українськими воїнами. Досі подвиг гарнізону ВОП "Льоха" не визнано українським Міністерством оборони, людей не нагородили і не виплатили премії, незважаючи на наявність фото, відео, і на те, що трофейний танк досі служить в 17-ій танковій бригаді! А от противник розгром підтверджує, на відміну від українського начальства" .

Подвиг воїна Жованика у найрезультативнішому бою російсько-української війни досі не визнано Міноборони, - Бутусов 01

Як пише журналіст, Роман Жованик родом із Бахмача Чернігівської області, закінчив Рязанське повітряно-десантне училище СРСР, служив у 37-ій десантно-штурмовій бригаді, але після розпаду СРСР повернувся на Батьківщину і звільнився.

На війну пішов добровольцем, в якому званні прийшов в армію в такому його і звільнили в запас знову. Це неймовірно скромна людина, яка нічого не вимагає, окрім визнання самої події і подвигу його бійців. Будинок у Жованика в Тячеві Закарпатської області, але працює зараз в Бахмачі.

Роман зараз - підприємець, інвалід війни, на його ФОП - дві маршрутні "Газелі", зараз намагається налагодити бізнес, але працює у збиток. Одну маршрутку заправити - 16 тисяч на місяць тільки на заправку. " Хочеться, щоб люди повірили в себе та наше майбутнє. Але як важко піднімати зруйновану країну. Тим більше коли влада на місцях не змінилась, а тільки перефарбувалась".

Роман Жованик вже три роки позивається з Міноборони, переписується з усіма держструктурами, приїжджає до Києва, зустрічається з народними депутатами, щоб подвиг його бійців отримав офіційне визнання. Бутусов закликав допомогти воїну з резонансом довкола цієї історії.

"Це необхідно і для авторитету всієї української армії і славних 128-ї і 17-ї танкових бригад", - підсумував він.

Також Бутусов анонсував велике розслідування про бій, в якому відзначилися бійці взводу Жованика - з фото, відео, картами бою, свідченнями учасників з обох сторін. Завтра воно вийде на Цензор.НЕТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики