Цензор.НЕТ

11.04.18 23:05

Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС. ФОТОрепортаж

У рамках офіційного візиту до Республіки Македонія 11 квітня міністр закордонних справ України Павло Клімкін зустрівся з вищим керівництвом країни та провів переговори з македонським колегою Ніколою Дімітровим.

"У ході переговорів П.Клімкіна та Н.Дімітрова було відзначено спільність зовнішньополітичних пріоритетів України і Македонії – членство в Європейському Союзі і НАТО та важливість обміну досвідом на цих напрямах. Міністри домовилися активізувати двосторонні контакти, спрямовані на поглиблення політичного діалогу та економічного співробітництва між двома країнами та обговорили координацію в ООН, ОБСЄ, Раді Європи", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби МЗС України.

Глави зовнішньополітичних відомств України та Македонії підписали Меморандум про співпрацю між дипломатичними академіями двох країн та Спільну декларацію між міністерствами закордонних справ України та Республіки Македонія.

Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС 01

Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС 03
Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС 04
Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС 05

Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС 07
Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС 08
Україна просить Македонію визнати Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу, - МЗС 09

В ході зустрічі з Прем’єр-міністром Македонії Зораном Заєвим було обговорено перспективи поглиблення українсько-македонської співпраці в економічній, енергетичній, транспортній, сільськогосподарській та інших сферах. Було наголошено на важливості проведення чергового засідання Міжурядової Українсько-Македонської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва та спільного Комітету з імплементації Угоди про вільну торгівлю між Україною та Македонією.

П.Клімкін і З.Заєв відзначили необхідність внесення змін до існуючої двосторонньої Угоди про вільну торгівлю з метою її максимально повної лібералізації. Сторони також домовилися про подальшу координацію зусиль, спрямованих на реалізацію в Македонії масштабних проектів у сфері газифікації та модернізації теплоелектростанцій. Наголошено на необхідності прискорення підготовки Міжурядової угоди про взаємне скасування візових вимог на постійній основі.

Під час зустрічі з Головою Собранія Македонії Талатом Джафері сторони обговорили питання міжпарламентської співпраці між Верховною Радою України та Собранієм Республіки Македонія. Було позитивно відзначено практику співпраці між парламентами обох країн на рівні груп з міжпарламентських зв’язків. П.Клімкін звернувся до Т.Джафері з проханням розглянути визнання Голодомору 1932-1933 рр. геноцидом українського народу.

Міністр П.Клімкін також зустрівся з Громадою українців ім.Лесі Українки в Республіці Македонія та поклав квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Павло Клімкін 11-12 квітня перебуває з офіційним візитом в Республіці Македонія.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики