Цензор.НЕТ

16.04.18 10:38

Знімки ізраїльського супутника підтвердили руйнування науково-дослідного центру в Сирії після удару союзників. ФОТО

Ізраїльська компанія ImageSat, що є оператором супутника спостереження Eros-B, опублікувала знімки науково-дослідного центру в Барзі до і після ракетного удару країн західної коаліції.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на NEWSru.co.il.

Нагадаємо, однією з цілей атаки країн західної коаліції в Сирії 14 квітня 2018 року став науково-дослідний центр у Барзі, північно-східному передмісті Дамаска.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Джозеф Данфорд, звітуючи про результати масованого ракетного удару по цілях у Сирії, назвав його "сирійським центром досліджень, розробок, виробництва і випробувань хімічної і біологічної зброї".

Знімки ізраїльського супутника підтвердили руйнування науково-дослідного центру в Сирії після удару союзників 01

Супутникові фотографії, зроблені 16 серпня 2013 року і 14 квітня 2018 року.

Знімки ізраїльського супутника підтвердили руйнування науково-дослідного центру в Сирії після удару союзників 02

Судячи з опублікованих фотографій, всі три будівлі комплексу НДЦ в Барзі знищено. Більш точна оцінка збитку складна. Сирійська влада не повідомляє про загиблих унаслідок цього удару і заперечує, що центр в Барзі використовувався останніми роками для розробки неконвенціональної зброї.

Знімки ізраїльського супутника підтвердили руйнування науково-дослідного центру в Сирії після удару союзників 03

Слід зазначити, що район Барза повністю контролюється регулярною армією Сирії тільки з кінця травня 2017 року. До 2014 року цей район був під контролем режиму Башара Асада. Пізніше частково контроль над деякими кварталами в північно-східному передмісті Дамаска встановили опозиційні угруповання (з квітня 2015-го тут діяв режим припинення вогню). НДЦ у Барзі завжди контролювався й охоронявся сирійськими властями.

Пентагон назвав ще дві основні цілі ракетного удару по Сирії: сховище хімічної зброї на захід від Хомса і склад обладнання для хімічної зброї. Судячи зі супутникових знімків Digital Globe, показаних телеканалом CNN, ці цілі також були уражені.

Нагадаємо, у ніч на суботу, 14 квітня, США, Франція та Велика Британія завдали удару по об'єктах Асада в Сирії.

 Пентагон заявив, що удари в Сирії завдали по трьох цілях, пов'язаних із сирійською програмою створення хімічної зброї. Цілями стали науково-дослідний центр, сховище хімічних речовин і командний пункт. Усі вони розташовані в Дамаску та Хомсі.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики